Головна / Мистецтво / У Тернополі видали книгу про Тернопільський став

У Тернополі видали книгу про Тернопільський став

300px-UA-TE_Zamok_Buran_02-10-11Книгу про Тернопільський став написали і видали п’ятеро науковців з Тернополя і Канади. На 202 сторінках вони розповіли про історію, геологію, природу і забруднення окраси нашого міста.

Книжка має назву “Екосистема зарегульованої водойми в умовах урбонавантаження (на прикладі Тернопільського ставу)”. Її автори — Василь Грубінко, Галина Гуменюк, Олена Волік, Франсін Марі Гісель Маккартні та Йосип Свинко. Але, попри строгу назву, у виданні йдеться про прості й цікаві речі.
- Щоб у центрі була така краса, то не багато міст розміру Тернополя може подібним похвалитися, – розповідає професор Свинко із педуніверситету. – Найраще використовувати наш Став для відпочинку і спорту. Наші дослідження показують, що водойма зараз у доволі хорошому стані, адже багато підприємств-забруднювачів зупинилися.
А відтак ростуть у Ставі навіть червонокнижні рослини, говорить Йосип Свинко. Це, наприклад біле латаття під Кутківецькою горою.
- Недобре те, що зі сторони тих же Кутківців будують при самому плесі. Адже, щоб б там не стверджували про заходи безпеки, це загрошує збільшенням забруднення, – продовжує пан Свинко.
Водночас вчений вважає, що за незалежної України за ставом слідкують добре. І облаштування набережної — позитив. Водномоторні змагання також не шкодять водоймі, каже пан Свинко.
- Дуже потрібний для нашого Ставу фонтан. І не тільки для краси — він збільшує кількість кисню у воді, – пояснює географ.
Більше про Став і про книгу можна буде почути під час презентації 12 березня. Час і місце повідомимо згодом.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top