Головна / Мистецтво / У Тернополі відкриють виставку про героя Тернопільщини

У Тернополі відкриють виставку про героя Тернопільщини

ckДо 25 річниці виведення військ з Афганістану відкриють виставку про героя Радянського Союзу Ярослава Горошка. Відкриття виставки 14 лютого об 11.00 годині у Державному архіві Тернопільської області.

Один із стендів експозиції розповість про нашого знаменитого земляка – Ярослава Горошка.

Довідка:

Ярослав Горошко народився 4 жовтня 1957 року в родині сільських вчителів Мотрі Лаврентіївни та Павла Кіндратовича у селі Борщівка, що на Лановеччині. За участь у бойових і розвідувальних діях він був нагороджений орденом Червоної Зірки та медаллю “За відвагу”, за виконання спеціальних завдань із надання інтернаціональної допомоги в лютому 1988 року капітан Я. П. Горошко був нагороджений другим орденом Червоної Зірки, а 5 травня 1988 року удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

На пропозиції московського військового керівництва високих посад з можливістю швидкого просування по службі ще у 1991 році наш земляк відповів: “Я українець і хотів би повернутися служити на Україну!”

8 червня 1994 року під час одного із занять з водолазної підготовки Герой Радянського Союзу підполковник Горошко трагічно загинув, та пам’ять про справжні подвиги невмируща. Рідна школа Ярослава Горошка носить його ім’я. Традиційно першого вересня під час урочистостей право бути в складі почесної варти та покласти квіти до барельєфа героя надається кращим учням школи, а темою першого уроку є “Вчитися патріотизму, бути патріотами Вітчизни, яким був Ярослав Горошко”.

Про подвиги нашого земляка та ще десятки тисяч героїв і розповідатиме експозиція, представлена Державним архівом Тернопільської області.

Джерело: Доба

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top