Головна / Мистецтво / Тернополянин відкрив свій талант у тридцять років

Тернополянин відкрив свій талант у тридцять років

DSCN03031Якщо Вам 30 років, здається життя поставило усі крапки над і, але є люди у яких саме у цей час неабиякі таланти раптом дають про себе знати. Саме такий дар та відчуття пластики дерева отримав Ігор Кравчук, після пропозиції допомогти в столярній майстерні своєму другові. На той час Ігор служив у армії і часу звичайно не вистачало, але бажання перетворювати усю деревину на щось корисне не відступало, пише Тернопільська Липа

Покинувши військову службу він серйозно зайнявся художньою обробкою деревини, результат – статус народного майстра та керівника гуртка при центрі дитячої творчості.

Його роботи легко впізнати. Масивні, без додаткових прикрас, завжди функціональні, легко вписуються в інтер’єр майже кожного дому. Щоб це не було – поличка, вішак для одягу, ключниця чи булава почерк майстра відчувається одразу – вони майже завжди асиметричні, додаткові шкіряні, мідні, металеві вставки додають кожному виробу додаткового шарму.

Ці предмети ніколи не покриваються лаком, за словами Ігоря лак не дає дереву дихати, тому для покриття він використовує льляну олію та морилки.

Такі дерев’яні таці, наприклад, на будь який кухні стануть у нагоді, а з деревяних прямокутних тарілок можна їсти. Підсвічники з гілок, ілюстрації до «Декамерону» у техніці травлення по міді, кійот, реконструкція топорищ до стародавніх лез, підставки та лавки – ці речі не виробляються масово, тому кожен власник може пишатися, адже така річ завжди буде в одному екземплярі.

Майстерня майстра за містом у селі Підгороднє. Біля будинку його ж руками складена піч, коптилка – все працює – вогонь горить, але дерево не усе потрапляє до пічки. Кожна деревинка, яка проходить через руки Ігоря має шанс на довге життя у вигляді художньо обробленої речі.

Діти, які займаються у гуртку майстра також вчаться робити функціональні речі. Влад Калинчук відвідує гурток вже чотири роки, який допомагає майстру та сам неодноразово ставав переможцем різноманітних конкурсів, навіть отримав в нагороду поїздку в «Артек».

Олена Мудра

Фото автора

Джерело: Тернопільська Липа

DSCN0308 DSCN03111-460x613

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top