Головна / TOP / Тернополяни зіграли на революційному фортепіано

Тернополяни зіграли на революційному фортепіано

Фото1170У дев’яти містах України стартувала музична революційна акція “Інструмент свободи”.
Сьогодні, 16 лютого Тернопіль долучився до революційно-мистецького заходу. Зранку, біля пам’ятника Степану Бандері, у нашому місті з’явилося жовто-синє “вуличне фортепіано”.

Чимало тернополян  долучились до революційної акції в підтримку людей, що відстоюють наші права на майдані. Усім присутнім організатори роздали тексти пісень, які виконувались під акомпанемент фортепіано.  Розпочали акцію виконанням пісні  ”Боже великий, єдиний”. Революційний репертуар виконували професійні музиканти та просто любителі.

Володимир, інженер:

Фото1176

- Має бути єдність народу, політичних партій. Наше завдання зберегти Україну.  Я вважаю, що і молоді люди, і люди старшого віку повинні особисто підтримувати усіх, хто бореться за нашу країну. Це має бути в кожному серці. Єдина держава – єдиний народ. Ми стільки років виборювали свою незалежність, що зараз неможливо просто спостерігати за подіями по телебаченню.

 

 

D26DqoSJdPc“Інструмент свободи” звучить голосом народу, – розповідає співорганізатор акції Михайло Жирівський –  Подібна акція вже проводилась в багатьох містах України. Придбати революційний інструмент нам допомогли народні депутати та місцеві активісти. Ідея дизайну належить студенткам Тернопільського національного педагогічного університету Софії та Наталі. На фортепіано зображена революційна символіка. Наприклад, коктейль молотова символізує революцію. На передній частині фортепіано зображений чоловік, що тримає прапор УПА, – це символізує людей, які відстоюють наші права на вул. Грушевського. По боках зобразили герб України та Тернополя.

Співорганізатор нашої акції Любов Снітинська займалась пошуком творчих людей, які б зголосились пограти. Сьогодні революційні композиції виконуватимуть чотири професійних піаніста. Музиканти залюбки приєднались до такої події.

Хочу зазначити, що по закінченню народного Віче зіграти на Інструменті свободи зможе кожен. Завтра ми плануємо розмістити фортепіано на Театральному майдані, оскільки там більший потік людей. В скорому часі хочемо відкрити музей революції, куди й плануємо перенести фортепіано.

802458mІгор Кицкай, учень музичної школи:

- Про революційно-мистецьку акцію дізнався у музичній школі, де навчаюсь. Граючи на фортепіано я виражав свою підтримку народу, що відстоює наші права. Сьогодні я виконав композицію Моцарта.

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

 

 

 

Фото1170

 

Фото1160

Фото1178 Фото1174 Фото1157 Фото1164 Фото1173

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top