Головна / Огляд ЗМІ / Тернополяни вишивали шевченківський рушник

Тернополяни вишивали шевченківський рушник

39832Минулого тижня в краєзнавчому музеї тернополяни приєдналися до всеукраїнської акції “Рушник Великому Тарасу”. За словами організаторів, понад сорок вишивальниць з міста та районів нашого краю взяли участь у культурно-мистецькій акції. Долучалися до вишивання рушника і звичайні громадяни, які прагнули вшанувати пам’ять Великого Кобзаря.

“Вишивати його розпочали майстрині із села Шевченкове Звенигородського району Черкаської області. Згодом цю ініціативу підхопили у Новомиргороді (Кіровоградська область), Житомирі, Лубнах, Луцьку та Тернополі. Таким чином ми вшановуємо пам’ять Тараса Шевченка”, – розповів виконавчий директор акції Микола Степаненко.

Полотно для створення рушника організатори акції придбали у Юрія Зінченка, який займається старожитностями на Черкащині. “Це домоткане конопляне полотно, якому понад 50 років. Візерунок рушника створив український народ багато років тому, я тільки скомпонувала його, – ділиться автор ідеї Тамара Степаненко. – Цьому малюнку приблизно 150-180 років. Придумали його у Чигиринському монастирі. На візерунку є дерево життя. Вишиваємо всіма відтінкам червоного кольору. Окрім того, на полотні вишиті дати, пов’язані із 200-річчям з дня народження поета та пророчі слова Кобзаря”.

Організатори акції поступово укладають паспорт цього виробу. Документ уже налічує 650 сторінок. “Ми кожного, хто долучився до створення цього рушника заносимо до документа. Окрім того, згадуємо і тих, хто читав вірші, співав чи дарував щось під час акції. Для паспорта і рушника є спеціальні скрині. Невеличку дерев’яну інкрустовану скриньку для зберігання документа зробили майстри із Прикарпаття. А скриню для зберігання та перевезення рушника виготовили та розписали майстри із Петриківки”, – додав Микола Степаненко.

Після Тернополя “Рушник Великому Тарасу” вишиватимуть у Києві, Сумській, Рівненській та Одеській областях, а також зв Москві, Оренбурзі, Вільнюсі, Актюбінську.

“Це дуже корисна і потрібна справа. Український рушник завжди містив у собі закодовану інформацію. Вважаю, що це хороша нагода віддати шану Кобзареві і водночас об’єднати Україну за спільною справою”, – зазначила етнолог Лілія Мусіхіна.

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top