Головна / Мистецтво / Тернополянка малює портрети олівцем

Тернополянка малює портрети олівцем

hA288H2iVysДизайнер за фахом та художник за покликанням Ірина Дольна малює портрети олівцем з фотографій. На створення однієї роботи дівчина затрачає небагато часу, іноді навіть за день створює по три роботи. Причому інколи “переносить” фото навіть на ватман
Найважливіше у портреті людини – очі, каже художниця Ірина Дольна. Якщо їх написати неправильно, то і портрет вийде не дуже схожий. А ще важливо – не братись за малюнок з поганим настроєм, додає вона.
Захопилася таким малюванням дівчина понад рік тому. Тепер же хобі присвячує кілька годин у день – як для знайомих, так і на замовлення.
- Я навчалась у нашому педагогічному університеті на дизайнера, – розповідає 22-річна Ірина. – Брала уроки рисунку. Оскільки портрети вдавались мені найкраще, тож і інтересу до них у мене найбільше. За малювання берусь у вільний від роботи час і завжди тільки з хорошим настроєм. Адже з поганими думками творити не вдається.
Малює нині дівчина тільки олівцем і тільки з фото. Адже сидіти нерухомо, позуючи для митця, мало хто здатен. А для роботи фарбами потрібно значно більше часу. Вживу малювала лише під час навчання.
- Буває, вранці мені приносять фото, а ввечері я віддаю малюнок, – каже вона. – Малюю як на аркушах формату А4, так і на ватманах. До людей у мене тільки одна вимога – аби фото було якісне.
Легко працювати з тими, говорить Ірина, хто не має якихось особливих вимог. Однак трапляється, наприклад, що люди приносять фото і кажуть: тут знайомий/знайома із заплющеними очима, ви намалюйте все так само, як на фото, але з розплющеними очима!
- Ну я ж не можу дофантазувати, які у людини очі, – додає Ірина. – Вони – найважливіші: якщо намалювати їх не такими, портрет буде не дуже схожий.
Однак не на користь творчості працює і те, коли люди бояться виходити за рамки. Тобто упустити чи додати якусь деталь. Найчастіше до Ірини, говорить вона, звертаються, аби зробити сюрприз близьким та коханим. Особливо багато таких замовлень перед Днем святого Валентина, 8 березня.

- По завершенні роботи цікавлюсь думкою у батьків чи у коханого, – додає Ірина. – Адже критика дуже важлива, і просто необхідно, щоб вона була. Тоді можна буде виправити свої помилки. Найбільше критики в мене від батька, він завжди скаже, якщо щось не так і де треба щось виправити або додати.
Себе ж Ірина не малювала ніколи. Вона каже, що навіть не хотілося б тримати удома свій портрет.
- Цікаво працювати з фото близьких тобі людей, – продовжує Ірина. – Малювати їх. А ось себе давненько не малювала. Загалом, люблю працювати за денного освітлення: коли усілякі лампи не б’ють в очі та не змінюють тіней. Від малювання мене може відірвати тільки кицька – вона всіляко добивається уваги. І коли я працюю з невеликими форматами на столі, наприклад, малюю на аркуші формату А4, вона влягається просто на малюнок.
А ось відірвати від роботи все інше – не в змозі. Жодних перепон для роботи, творчих забобонів нема.
- Я не вірю в забобони, – каже вона. – Їх придумують такі самі, як я, і вони часто змінюються. Тож якщо на таке звертати увагу, то не можна буде нічого робити взагалі.
Окрім малюнка, дівчина захоплюється гірськолижним спортом, літературою. Обожнює домашніх тварин.

Джерело: 20 хвилин

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top