Головна / Огляд ЗМІ / Тернопільські журналісти оприлюднили заяву щодо люстрації

Тернопільські журналісти оприлюднили заяву щодо люстрації

,cdhm-300x175Ми, представники ЗМІ Тернополя, постійно перебуваємо в інформаційному вирі і як ніхто орієнтуємося в настроях громади, вважаємо: ситуація в країні та в області потребує чіткої та відвертої позиції журналістської спільноти.

Журналісти Тернополя, серед яких і я, вважають, що керівники (начальник та заступники) тих державних структур, які втратили довіру суспільства, не мають морального права залишатися на посадах і повинні добровільно скласти повноваження (йдеться  про органи виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих структур Тернополя та області).

Ми також вважаємо, що люстрацію мають проводити авторитетні особистості з незаплямованою репутацією, але в жодному разі не представники політичних сил і не самі чиновники, правоохоронці і псевдогромадські діячі. Члени люстраційного комітету також повинні взяти на себе зобов’язання не претендувати на посади в органах державної служби у найближчі роки, аби їх діяльність не виглядала як намагання усунути того чи іншого посадовця для вивільнення посади для себе чи знайомих.
Водночас закликаємо депутатів Верховної Ради України оперативно прийняти Закон про люстрацію, щоб цей процес на місцях мав юридичне підґрунтя.

Вимагаємо оприлюднення досягнень перед суспільством осіб, яких призначатимуть на керівні посади. А також – оприлюднення власних статків, рухомого і нерухомого майна членів родини, майна, яке «дали в користування друзі» тощо.

Також громадськість повинна пильно стежити за керівниками органів місцевого самоврядування (районна, міська та обласна рада), їх управлінь та комунальних підприємств.
Журналісти Тернополя підтримують проведення люстрації і готові стати посередницькою ланкою в цьому процесі, яка інформуватиме громаду про факти беззаконь: як в органах державної влади, так і в органах місцевого самоврядування.

Закликаємо тернополян, яким є що сказати, звертатися до журналістів та розповідати про незаконні дії будь-якого чиновника.
Ми гарантуємо, що перевірену інформацію оприлюднять місцеві ЗМІ, також опублікована в соцмережах. Зараз не час боятися, зараз час діяти!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top