Головна / Огляд ЗМІ / Пара з Тернопільщини повінчалась в сімдесят років

Пара з Тернопільщини повінчалась в сімдесят років

802309mСивоволоса наречена, опираючись на ціпок, з посмішкою підходить до свого жениха – поважного чоловіка, обличчя якого вкрите глибокими зморшками. Гості весілля – хто на інвалідних візочках, хто на милицях – з посмішками спостерігають за урочистим моментом, а потім щиро вітають молодят…

Такі сюжети – не опис з якогось заокеанського фільму. Це – реальні історії життя та кохання жителів нашої області. Трапляються вони нечасто, але все ж є, і вони краще за книги підтверджують поетичну істину “Любви все возрасты покорны, Её порывы благотворны”…
Дві з таких історій кохання трапилися в геріатричному відділенні Лановецького територіального центру соціального обслуговування – місці, де опиняються одинокі старенькі люди, за якими нема кому доглянути. Мова не йде про людей, які життя прожили разом, а на старість взяли шлюб. Пишемо про стареньких, які вперше зустрілися уже в поважному віці.
- Першими у нас одружилися старенькі Марія із села Грибова і Веніамін з Кременця, – пригадує працівниця відділення Лариса Сувалко. – То було років дванадцять тому, але згадуємо людей з посмішкою. Обоє одинокі, віком за 70. Жінка сюди потрапила ще в 1992 році, їй тоді було 68. А в 96-му році у відділення потрапив її майбутній чоловік, на десять років молодший. Вони здружилися. Разом ходили дивитися телевізор, в їдальню, на прогулянки. Через рік сказали, що хочуть одружитися і жити разом. Приїхала працівниця РАЦСу, розписала.
Інші старенькі, які поєднали свої долі у відділенні, – пан Олександр та пані Ніла, яким було також за 70 років.
- Люди одразу знайшли спільну мову, навіть рік не “зустрічались”, – з посмішкою розповідає пані Лариса. – Сказали, що хочуть взяти шлюб. У нас є капличка, священик. Тому їхнє прохання виконали. Для стареньких це було величезне щастя. Вони обоє вперше стали на весільний рушник. Гучних святкувань не робили, але їх вітали і ми, і інші підопічні відділення. Все було урочисто, з подарунками. В обох випадках людям виділили окремі кімнати, і вони разом доживали вік. Пам’ятаю, що після одружень дуже змінились, бо ж тут працюю ще з початку 90-х. Раніше могли сваритися з іншими людьми, працівниками, а після одруження стали спокійнішими, радісними, частіше посміхалися.
Такі зміни не дивина, вважає працівниця відділення. Люди знайшли споріднені душі, друга для розмови і життя.
- Разом легше, цікавіше і нічого не страшно в житті, – підсумовує Лариса Сувалко.

Інша романтична історія, про яку ми колись писали, трапилась у селі Велика Плавуча Козівського району. Там одружилися тоді 52-річний Юліан Кашлюк та 71-річна Зиновія Баб’як. Незвичне одруження “підняло на вуха” все село. До обійстя молодят прийшли десятки односельчан та гостей з області. Молодий, як і прийнято, був у костюмі, а молода – у вишиванці, червоних чобітках та віночком на голові.
- У молодості мені не випало таке щастя, тож вирішила зараз взяти шлюб, – розповіла пані Зиновія. – Трапилася мені людина добра, спокійна, розуміюча. Сирота, як і я. Різниця у віці ролі не грає. Ми спільну мову маємо завжди. Я його побачила – і він мені дуже сподобався. Потім поспілкувалися, і я зрозуміла, що він – хороша людина. Живу сама. Знаєте, як то: в хаті – сама, по роботі – сама. Нема кому слова мовити. Є в мене і донька, і внуки, і навіть правнук Дмитрик, але живуть вони у Тернополі. А тут зустріла чоловіка і зрозуміла, що це – моя доля, любов з першого погляду. І так захотілося, щоб мені таки заграла та весільна музика… І хай люди кажуть, що хочуть. Головне, що ми щасливі.

Після одруження минуло чотири роки. Ми не змогли зв’язатися з молодим сімейством, але поцікавились, як їм живеться в односельчан. З’ясувалось, обоє – живі-здорові. Живуть разом, одне одному допомагають і навіть викликають заздрість односельчан, тому що не сваряться, хатні та господарські справи виконують разом і майже завжди ходять усміхнені.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top