Головна / Мистецтво / Кожного тернополянина можуть записати у мистецький паспорт

Кожного тернополянина можуть записати у мистецький паспорт

39832Тернопілля уже за кілька днів приєднається до всеукраїнської акції «Рушник Великому Тарасу». Цю акцію започаткували у листопаді минулого року в рамках підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.
Ідею вишити рушник для Кобзаря запропонували подружжя Микола і Тамара Степаненки, відомі також як організатори акції “Рушник національної єдності”. Зокрема, Тамара Степаненко придумала візерунок для «Рушника Великому Тарасу». У ньому вона використала орнаменти характерні для тих країв, де жив і бував Тарас Шевченко – Чигирин, Моринці, Кирилівка. Основою візерунку стало «дерево життя», виконане у різних відтінках червоного кольору. З обох країв узор доповнюватиме дві дати 1814 та 2014. Крім того, прикрасять рушник вишиті рядки із поезій Шевченка.
«Рушник Великому Тарасу» вишивають уже кілька місяців. Розпочали цю справу вишивальниці у селі Шевченкове Звенигородського р-ну Черкаської області. До створення цього унікального мистецького твору приєдналися також майстрині Кіровоградської, Полтавської, Житомирської, Сумської, Волинської областей. Тепер до них приєднається й Тернопільщина.
- Вишивання «Рушника Великому Тарасу» відбудеться у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 7 лютого о 10.00, – повідомив Іван Кузишин, провідний методист обласного центру народної творчості. – До цієї акції ми запросили майстринь з усіх районів області. У нашій області акція проходить за підтримки Департаменту культури ТОДА та нашого центру.
Рушник вишивають на старовинному полотні, виготовленому з конопель. Його довжина становить сім метрів. Спеціально для намотування та зберігання такого довгого рушника зробили деревяну котушку, яку оздобили петриківським розписом. Для зручності на полотно нанесли ескіз узору. Адже до процесу вишивання можуть приєднатися не тільки професійні майстри, але й звичайні люди, які вміють вишивати. До речі, організатори зазначають, що усі, хто долучився до вишивання, будуть записані у паспорт мистецького виробу.
У переддень святкування 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка вишитий рушник презентують в Українському домі у столиці. Ним планують прикрасити вишитий портрет Великого Кобзаря. Пізніше рушник зберігатиметься у музеї Тараса Шевченка у Каневі.
Ольга Трач
Фото автора та із сайту організаторів акції

Джерело: За Збручем

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top