Головна / Мистецтво / Ігор Кицкай мріє стати відомим піаністом

Ігор Кицкай мріє стати відомим піаністом

802458mПеред тим, як почати виконувати домашні завдання, восьмикласник Ігор Кицкай мінімум годину грає на фортепіано. Це дозволяє йому розслабитися та налаштуватися на розумову роботу.

- У майбутньому хочу стати відомими музикантом, – розповідає Ігор Кицкай. – Щоб мою творчість знали не тільки на теренах України, а й у всьому світі.
Тернопільський школяр уже восьмий рік вчиться грі на фортепіано в місцевій музичній школі №2. Йому в цьому допомагає вчитель музики Соломія Гаврих.
- Я прийшов у музичну школу ще будучи першокласником, – продовжує Ігор. Мій тато – також музикант. Ми з ним порадилися і вирішили, що я буду «освоювати» саме фортепіано.
Після того, як батьки придбали хлопцеві музичний інструмент, він і розпочав навчання. Спочатку, каже, було складно. Найбільше зусиль витрачав на те, аби вивчити музичний текст.
- Пригадую, як я вперше виступав на батьківських зборах, – додає він. – Мені тоді було, здається, років сім. Від хвилювання я боявся виходити на публіку. Найстрашнішим було б забути ноти. Але, зрештою, вдалося опанувати себе. І перша гра виявилася не такою уже й поганою – глядачі аплодували.
Навчаючись у музичній школі, восьмикласник познайомився із творчістю багатьох віртуозів – Барвінського, Мацуєва, Ярмолева, Рахманіна та інших. На питання, який твір вважає найскладнішим у виконанні, Ігор назвав «Прелюдію» Сергія Рахманіна. Завдяки наполегливій праці юнак неодноразово отримував грамоти за найкраще виконання в різних музичних конкурсах.
Щодня, повертаючись після уроків додому, хлопець, у першу чергу, сідає за фортепіано. Тренується щонайменше годину.
- Музиканти, як і спортсмени, повинні постійно тренуватися, щоб розвивати свої вміння, – каже він. – До того ж, гра на фортепіано додає мені бажання вчити уроки, заряджає позитивною енергією.

Серед шкільних предметів хлопцеві найбільше географія. У вільний час він любить гуляти з друзями у футбол, відвідувати цікаві місця та подорожувати.
В Ігора є молодший брат-скрипаль Олег, із якими вони інколи виступають у дуеті.
- Часом граємо і з татом, – посміхаючись додає школяр. – Гості приходять до нас додому, як у філармонію. Ми часто на свята влаштовуємо «прослухування».
Після закінчення дев’яти класів Ігор Кицкай планує вступати до музичного училища. А в майбутньому хоче прославитися віртуозною грою на увесь світ.

Наталія БУРЛАКУ

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top