Головна / Огляд ЗМІ / Близько 50 програм розвитку регіону планують реалізувати у 2014 році

Близько 50 програм розвитку регіону планують реалізувати у 2014 році

4odaЗасідання робочої групи з розробки проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2014 рік відбулося сьогодні під керівництвом заступника голови облдержадміністрації, керівника робочої групи Василя Гецька.

Учасники зустрічі обговорили основні соціально-економічні показники розвитку області, які заплановано досягти у 2014 році.

Відповідно до програми у 2014 році прогнозується зростання валового регіонального продукту на 3,8%, валової доданої вартості – на 3,6%. Збільшення обсягу валового регіонального продукту відбудеться завдяки очікуваному зростанню обсягів реалізації промислової продукції на 4,9% до 8 млрд. гривень, збільшенню валової продукції сільського господарства на 0,7% до 8,1 млрд. гривень, росту обсягу роздрібного товарообороту та реалізованих послуг на 5%».

Головна мета програми на 2014 рік, каже Василь Гецько, – це зростання добробуту населення області на основі забезпечення розвитку реального сектору економіки, створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, підтримки малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, скорочення рівня безробіття, дотримання державної дисципліни цін, законодавства про працю, впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, покращення якості надання соціальних послуг, реалізації регіональних (комплексних) програм розвитку.

У програмі передбачено комплекс завдань та заходів, виконання яких стане вагомим підґрунтям для економічного зростання, нарощення податкової бази регіону, впровадження реформ у відповідних сферах, забезпечення збалансованого розвитку області та її адміністративно-територіальних одиниць, збільшення реальних доходів населення, забезпечення соціальних гарантій та сприятиме поступовому пом’якшенню міжтериторіальних диспропорцій у розвитку.

З метою реалізації довгострокових стратегічних пріоритетів розвитку області Програма враховує цілі та завдання Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року та Стратегії економічного та соціального розвитку Тернопільської області на період до 2015 року, затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради від 27 травня 2008 року №280.

Головними пріоритетами розвитку області та діяльності місцевих органів виконавчої влади визначено:
- розвиток високопродуктивного агропромислового комплексу;
- модернізація промислового комплексу, диверсифікація ринків збуту промислової продукції;
- впровадження ресурсо- і енергозберігаючих технологій;
- покращення доступу жителів області до соціальної інфраструктури;
- реконструкція інженерних комунікацій житлово-комунальної сфери;
- розвиток інфраструктури охорони навколишнього природного середовища;
- розбудова об’єктів та покращення якості послуг у сферах охорони здоров’я, освіти, культури та спорту;
- розвиток сучасної інфраструктури малих міст та сільських територій;
- розбудова дорожньої інфраструктури.

З метою досягнення головної мети, в рамках Програми передбачено реалізацію близько 50 програм у пріоритетних напрямках розвитку регіону.

Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2014 рік буде розглянутий на черговому засіданні колегії облдержадміністрації.

Джерело: gazeta1.com

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top