Головна / Мистецтво / 40 тернопільських умілиць вишивали рушник Кобзарю

40 тернопільських умілиць вишивали рушник Кобзарю

vlcsnap-2014-02-07-16h57m52s192Рушник Великому Тарасу вишивали  у Тернополі. 7-метрове полотно всією Україною ще із листопада вишивають Кобзарю до Дня народження. Долучитись до створення може кожен, кажуть організатори. Побуває Рушник і закордоном – у містах, де бував Шевченко.
У Тернополі 7-метровий Рушник Великому Тарасу вишивали понад 40 умілиць з усіх районів області. Започаткувало таку акцію у листопаді минулого року подружжя Степаненків. До 200-річчя із Дня народження Тараса Шевченка вони вирішили створити щось унікальне, до чого може долучитись кожен українець. Довго група етнографів та науковців працювала над унікальним узором.

- Ми поїхали по місцях Шевченка – в хату, де народився Тарас, в хату, де народилась мати, в музеї. І кругом ми вивчали рушники. І от ми оцей рушник, який взяли за основу Рушника Великому Тарасу, його ми знайшли у Чигиринському монастирі. Тобто, його вишивали у той час, – розповідає автор ідеї, член художньої ради по створення узору “Рушника Великому Тарасу” Тамара Степаненка.

Організатори акції планують, що Рушник побуває у всіх місцях, де був Тарас. Наступного тижня із ним їдуть до Вільнюса, а у березні планують побувати в Росії та Казахстані.

- В Казахстані його дуже люблять і шанують, і що вони вважають його своїм чуть не національним поетом, тому дуже багато він там жив і творив, – каже Тамара Степаненко.

Джерело: ТВ4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top