Головна / Огляд ЗМІ / Затверджено бюджет Тернополя на 2014-й рік

Затверджено бюджет Тернополя на 2014-й рік

16369nadal_0813_n2У зв’язку з останніми подіями в Україні, чергову сорок четверту сесію Тернопільської міської ради провели днем раніше. Засідання розпочали хвилиною мовчання, вшановуючи пам’ять загиблих активістів Євромайдану. Далі депутати розглянули найнагальніші питання порядку денного. Зокрема, затвердили Програму економічного та соціального розвитку міста на поточний рік та бюджет Тернополя.
Коментуючи основний фінансовий документ, міський голова Сергій Надал зокрема зауважив, що нинішній бюджет складає 928 мільйонів гривень і є більш-менш збалансованим. Він на 119 мільйонів гривень більший за минулорічний. У бюджеті закладені кошти, які необхідні для фінансування до кінця року бюджетних галузей, зокрема, освіти, медицини, культури та спорту. За словами Сергія Надала, коштів, які надійшли від держави на фінансування делегованих повноважень недостатньо, оскільки черговий раз проігноровано питання фінансування спорту. При потребі 13 мільйонів гривень для фінансування спортивних шкіл у Тернополі виділено лише 3 мільйони. Решту доводиться компенсувати міському бюджету. Також жодної копійки не передбачено на фінансування позашкільної освіти, тому видатки у розмірі понад 6 мільйонів гривень доведеться компенсувати теж за рахунок міського бюджету, аби забезпечити нормальне функціонування позашкільної освіти, дитячих груп та гуртків.
Окрім цього, з державного бюджету не виділено коштів на проведення капітальних видатків або будь-якого придбання товарів, робіт, послуг для охорони здоров’я, освіти, культури та спорту, отож кошти на ці потреби виділяються виключно з міського бюджету.
Якщо говорити мовою цифр, то понад 81 мільйон гривень закладено на утримання житлово-комунального господарства міста, з яких понад 43 мільйони – на капітальні видатки, зокрема: 4,3 млн. грн. виділено на придбання нової техніки та проведення ремонтних робіт в галузі медицини; 3,7 млн. грн. – для галузі освіти; 1,9 млн. грн. – на культуру та 0,7 млн. грн. – на спорт.
Міський голова наголосив, що це лише початковий бюджет. Як свідчить практика, щорічне перевиконання дохідної частини дає можливість збільшити видатки на ті чи інші галузі.

Джерело: www.rada.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top