Головна / Суспільство / Як тернопільські актори жартували над політиками

Як тернопільські актори жартували над політиками

734855_341386122633614_557979410_nЖартували над політиками, висміювали владу та показували життя майдану вчора на унікальному вертепі в Тернополі. Три царі стали Тягнибоком, Яценюком та Кличком, чорт з вертепу був уособленням влади, серед інших персонажів – душа України, студентка-автостопщиця, пастушки, Ірод-Янукович зі слугами та багато інших, пише Доба

Автор незвичайного сценарію – головний редактор видавництва „Старого лева”, письменниця родом з Тернопільщини Мар’яна Савка. Постановку робив її батько, заслужений діяч мистецтв Орест Савка, який є керівником та режисером театру-студії „Сузір’я”. Постановку зробили за лічені дні, вперше на репетицію зібрались в неділю, а вже у вівторок показували вертеп. Сценарій писався з реальних подій майдану, тому роботу над ним Мар’яна Савка закінчила фактично кілька днів тому. Після того – вертеп поставили на головному Євромайдані країни, а відтак і в Тернополі.

- Це перший вертеп, в якому я граю, зразу в ролі чорта. В цій ролі почуваю себе прекрасно, бо, як жартували друзі, це практично частково моя сутність. Сам по собі сценарій вертепу не є стандартно-традиційним, і чорт тут відображає чорноту нашої влади, бо в них так само є темні справи, – каже актор Юрій Лаховський.

Образ чорта особливо розвеселив глядачів. Після деяких реплік публіка голосно і довго регоче.

„Що за триндьож? Га? Знову цей пернатий?

Він, бачиш, ангел, білий і пухнатий.

Він думає, що всі йому тут раді –

Приніс він вість, і весь у шоколаді.

Усі затямте. Ти, і ти, і ти –

В державі все вирішують чорти!”

За сценарієм, чорта залишає собі Ірод-Янукович та його охорона, чорт обіцяє їм допомагати. Але є на майдані і добрі сили, які допомагають Україні. У вертепі висміюється центральна влада, так, тут багато жартів про “бімби”, “йолку”, золотий унітаз, кредити, які взяв Янукович. Душу України грає Світлана Матвіїшин. Акторка каже, що цей вертеп особливо актуальний зараз.

- Моя героїня – уособлення всієї України, це крик душі України. Вона вже не може витерпіти і дивитись на те все, що відбувається останні півтори місяці. Вона хоче подивитись народу у вічі і таки йти до кінця.

Акторка каже, що сценарій дуже гарний та сучасний. Через тиждень, або через місяць, припускає, він не буде настільки доречний.

- В нас вже майдан навіть трохи зневірився, але треба підтримати народ, бо таки треба йти до кінця і відстоювати свою думку,- каже акторка.

Глядачі на вертеп відреагувади бурхливими оплесками і ще довго кричали театру „Молодці”.

Джерело: Доба

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top