Головна / Огляд ЗМІ / Як розпізнати легкий ступінь переохолодження

Як розпізнати легкий ступінь переохолодження

x6c4lw3ra8drУ Тернополі від початку тижня почалась справжня зима. Відтак, медики застерігають: довге перебування на вулиці може призвести до переохолодження. Особливо високий ризик постраждати від холоду – у пенсіонерів, дітей, та людей із певними захворюваннями.
Надія Боднар, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:
«Це можуть бути навіть серцево-судинні захворювання. Це можуть бути анемії. Тобто, стан організму, який, в певній мірі, хворобою виснажений, оцей організм найчастіше піддається впливу переохолодження, якщо людина попадає в такі умови».
Одним з наслідків переохолодження може стати обмороження. Найчастіше, розповідає Надія Боднар, від нього страждають ніс, руки та вуха. Небезпечні обмороження тим, що можуть призвести до втрати ушкоджених ділянок тіла.
Надія Боднар, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:
«Буде почервоніння, буде знижена температура тіла в цілому. І ті ділянки, які обморожені, будуть значно холодніші, ніж решта ділянок тіла».
Натомість легкий ступінь переохолодження можна розпізнати за такими ознаками як бліда шкіра, посиніння губ, озноб тощо. Важкий, за словами лікарів, супроводжується порушеннями серцевого ритму, дихання, втратами свідомості. І, якщо вчасно не надати медичної допомоги, людина може померти. До слова, за повідомленнями Державної служби з надзвичайних ситуацій, від початку року в області від низької температури вже постраждало семеро осіб. Двоє з них – загинуло. Останньою стала пенсіонерка зі Зборівщини.
Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області з питань зв’язків із ЗМІ:
«11 січня в полі поблизу села Озерна Зборівського району місцеві мешканці виявили тіло жінки 1940 року народження. Попередня причина загибелі – загальне переохолодження організму».
Тому, виходячи на вулицю, варто пам’ятати, що одяг повинен бути сухим, багатошаровим та не тісним. Відкриті ділянки тіла треба прикривати шапкою чи рукавицями. А на холоді – постійно перебувати в русі та ні в якому разі не грітися кавою чи алкоголем. При ознаках переохолодження людину необхідно помістити в тепле приміщення, закутати в одяг чи ковдру, дати напитися теплого чаю або молока та звернутися до медиків. До слова, лікарі наголошують: зігріватися необхідно поступово. Адже різка зміна температури може призвести навіть до внутрішніх крововиливів.

Джерело: ІНТБ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top