Головна / Суспільство / Володимир Вермінський: Про справжні почуття говорять пошепки

Володимир Вермінський: Про справжні почуття говорять пошепки

press2Коли тернопільського слухача запитати про українську музику, певна річ, він згадає кілька популярних персонажів з вітчизняних телеканалів. Але, як сказав один із них, «справжність через одяг не передається». Про щось подібне поведемо мову, бо ця публікація про особистість, яка не намагається виринути до слухача з кожного відкритого каналу, але впевнено, спокійно і без зайвого галасу несе у світ свої переживання тому, хто її зрозуміє, кому не потрібно щось доводити чи насаджувати.
Дуже приємно, що такі творчі люди є у Тернополі. Адже в час, коли, здавалося б, не продається лише повітря, музика не є винятком. І все-таки митець, про якого говоримо, ламає подібні стереотипи. А точніше — просто не бере участі у їх формуванні, даруючи слухацькій аудиторії змогу оцінювати все на власний розсуд. То ж у колі нашої уваги — відомий тернопільський співак та композитор Володимир Вермінський.
Щороку в зимовий час колядки та щедрівки лунають з радіо і телеекранів. У творчому доробку Володимира Вермінського два альбоми колядок. Хоч випущені вони ще на початку і в середині двотисячних, досі користуються попитом, звучать нині з динаміків на Театральному майдані, різних святах, у крамницях і на ринках. Чи крутять їх на радіо і телебаченні, спитаєте? Навряд чи відповідь вас здивує: «Звісно, ні». Але чи часто ви чуєте там місцевих виконавців?
Проте це не означає, що Володимира Вермінського слухач не знає, а його пісні не любить. Адже співак віддає перевагу живому спілкуванню з людьми на зустрічах і концертах. А в авторському проекті «Відлуння криївки» (2009) Володимир Вермінський і гурт «Акцент» звернулися до близької кожному справжньому українцеві тематики: повстанські пісні не залишили байдужими серця тих, хто ще пам’ятає, в якій країні народився і де живе; хто не викинув з особистого словника поняття «патріот», «наша історія», українську мову загалом.
І якщо Захід України добре знає, чому, коли слухаєш «Відлуння криївки», так щемить серце, донедавна мешканці Півдня і Сходу країни про цей проект не знали. Двічі виступивши з повстанськими піснями зі сцени Євромайдану в столиці, Вермінський насамперед висловив свою громадянську позицію. А водночас — представив широкій українській публіці свої «Сніги», «Шаблі заржавіли» та інші пісні з повстанського альбому. Не раз лунали вони у живому виконанні на тернопільському Майдані.
Але Володимир Вермінський не тілький хоробрий боєць, що словом ріже, мов мечем, несучи у натовп мужній заклик до дій через пісню. Він також мрійливий романтик, чиї пісні накривають ностальгією почуттів. Скоро побачить світ новий альбом тернопільського співака та композитора, робоча назва якого — «Гойдалки кохання». Якщо хтось думає, що зима для гойдалок не найкраща пора року, то дозволю собі не погодитись. особливо з роками, бодай на мить, ми прагнемо повернутися туди, де можна безтурботно «загойдати» себе у почуттях, «заснути в неба на долонях». Співавтором у творенні «Гойдалок кохання» став відомий поет-пісняр Олександр Смик. Разом протягом двох років вони виносили ідею цього справді романтичного альбому, який музикант за жанром охарактеризував як міський романс. Проте одразу ж додав: «Жодних рамок не існує. Тому кожен слухач зможе знайти у цій музичній мандрівці щось своє. Варто тільки прислухатися».
А прислухатися буде до чого, бо вже з назви платівки виринає чітке уявлення, що «музична книжка», яку готує для нас автор, це те, що звучить з глибини серця і зрозуміле лише тим, хто його чує. Характеризувати альбом та його автора можна як завгодно, та чи варто це робити взагалі: хіба ми оцінюємо «відсоток щирості» у своєму серці, коли воно плаче за батьками, що «заробляють на хліб» на чужині? Чи зважуємо його чуттєвість, коли сповнюється хвилювань у час нової закоханості, спогадів або розчарувань?
Тож залишмо у серці місце для справжніх почуттів. Знайдімо час для тих, хто нам їх дарує.
Руслан БОГАЧИК

Джерело: ТГН

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top