Головна / Арт-події / Відомий місцевий дизайнер готує власну колекцію прикрас

Відомий місцевий дизайнер готує власну колекцію прикрас

tumochkoМолодий та креативний тернопільський дизайнер Катерина Тимочко відома серед шанувальників моди своїм нестандартним баченням, здавалося б, стандартних речей. За кілька останніх років майстриня представила публіці три кардинально різних колекції: авангардну «Геометрію тіла», чуттєву «Анатомію» та етноколекцію «Під відкритим небом». Працюючи над модними образами, Катерина Тимочко особливу увагу приділяє деталям, зокрема аксесуарам, адже переконана, що інколи вони здатні передати більше, аніж вбрання. Так, розпочавши роботу над новою колекцією, дизайнер паралельно працювала над прикрасами до неї. Втім аксесуари виявились настільки виразними та самодостатніми, що Катерина Тимочко виокремила їх у незалежну колекцію.
Валяні аксесуари замінюють шарф

Загалом виготовленням аксесуарів Катерина Тимочко займається доволі давно. Раніше у створених нею образах їм відводилася роль стилістичного доповнення. З часом прийшло розуміння, що прикраси можуть чудово виглядати і поза межами образу.

- Елементами кожної з трьох моїх колекцій були аксесуари власного виробництва. Просто раніше я їх ніколи окремо не припідносила. Насправді при створенні образів я враховую всі елементи: зачіску, макіяж, аксесуари і навіть колір нігтів, – розповідає Катерина Тимочко. – Частина аксесуарів з моїх попередніх колекції збереглася. Інколи я одягаю їх і дуже приємно, коли люди впізнають їх, звертають увагу.

Нагадаємо, до перших двох колекцій входило п’ять та сім моделей. Відповідно виготовлено 12 комплектів аксесуарів. В основному – сережки та кілька кулонів.

Більшість прикрас були виключно доповненням до образу. Так мало бути і цього разу. Втім нової колекції Катерини Тимочко поки ніхто не бачив, однак аксесуари вже представлені аудиторії. У щойно створеній добірці дизайнера близько 30 комплектів прикрас. Серед них сережки, кулони, брошки.

- Буває так, що мої ідеї та плани летять попереду можливостей. Час біжить настільки швидко, що не встигаєш отямитися. Інколи зі звичного графіку вибивають деякі буденні справи або ж погода чи, скажімо, події у державі, ось як революція. Тоді дуже важко зібратися, і це вибило мене на місяць із режиму. Для людини, яка інтенсивно працює, це багато. Ще восени я запланувала колекцію і навіть купила для неї матеріали. Розробила ескізи і паралельно почала робити аксесуари. Планувалося, що прикраси мають бути валяні. Зимою вони дуже приємні, теплі, милі для ока. Особисто я не вмію валяти, а часу на навчання зовсім не вистачає. Тому довелося шукати людину, яка могла б це робити. Я підібрала матеріали та кольори і передала майстрині. Коли вона віддала мені кульки, я почала робити прикраси. Першими зробила великі масивні буси з валяних кульок та дерев’яних елементів, – ділиться враженнями Катерина.

За словами дизайнера, попри масивність аксесуари з натуральних матеріалів не створюють труднощів у повсякденному житті.

- Натуральні речі дуже легкі. Це стосується як валяних кульок, так і дерев’яних елементів. Плюс шерстяні речі дуже теплі. Інколи масивні вовняні буси зігрівають краще, ніж шарф, – зауважує дизайнер.

Останні роботи дизайнера побудовані на етномотивах. Вони, як каже Катерина, з’являються самі собою. Однак, коли детально розглянути роботи, то у колекції лише одна брошка зроблена за прототипом українського традиційного візерунку.

- У мене є дуже цікава книжка «Український стрій», де зібрано вишивки з усіх регіонів України. Час від часу я сідаю, гортаю її, вивчаю орнаменти й експериментую, – зізнається дизайнер.

Нову колекцію представлять восени

Оскільки аксесуари знаходяться дуже близько до обличчя, вони можуть підкреслити його риси, міміку або ж, навпаки, зосередити акценти на собі та відвести увагу від обличчя. Тому при використанні прикрас потрібно дотримуватись кількох основних правил.

- Якщо у людини коротка шия, не варто одягати довгі сережки, – рекомендує Катерина Тимочко. – Взагалі будь-які сережки не повинні бути нижче лінії плеча, інакше вони будуть обмежувати рухи людини і виглядатимуть неприродно. Поряд із дрібним обличчям масивні прикраси виглядатимуть непропорційно. Якщо сережки складаються з кульок, то останні мають бути не одразу біля вуха, а на сантиметр-два нижче. Тоді прикраса видовжуватиме обличчя. Ті ж правила застосовуються і до підвісок та кольє. Важливо обирати одяг та аксесуари в одному стилі. Не можна одягати лляну сукню та каміння Swarovski або ж сукню з синтетичних матеріалів та дерев’яні прикраси.

Коли буде офіційно представлено нову колекцію Катерини Тимочко, наразі не відомо. Чотири нові моделі вже надійшли у продаж. Їх можна придбати в одному із магазинів одягу в центрі Тернополя. Наразі всі моделі поки не готові. Не виключено, що зараз дизайнер тимчасово призупинить над ними роботу і завершить колекцію вже наступної осені.

- Логічніше буде доповнити колекцію і показати на наступний рік, адже представляти її в Тернополі весною немає сенсу. Хоча за світовими мірками зимові колекції наступного сезону показують саме весною, а літні – восени. Так, дизайнер має кілька місяців для того, щоб відфотографувати колекцію, оформити в магазині тощо. На місцевому рівні цей цикл збитий. Люди, як правило, починають купувати зимові речі у вересні. Відповідно, коли показ відбувається у жовтні, а у продаж колекція надходить тільки у грудні, часу на її реалізацію не вистачає. Це є виключно місцевою особливістю. У нас, на жаль, люди мають багато турбот, тому не приділяють великої уваги моді і не мають можливості купувати собі речі з такою великою перспективою, – пояснює дизайнер.

За словами К.Тимочко, вартість дизайнерської речі продиктована не тільки розкрученістю бренду, а й ціною матеріалу, з якого виготовлена річ. Купити якісні тканини в Україні не важко, але вони коштують дуже дорого. Наприклад, вартість 1 метра зимової тканини становить близько 220 грн. На виріб її потрібно щонайменше півтора метра. Плюс фурнітура, пошиття. Тому дизайнерська річ коштує не дешево. Єдине можна сказати, що вона точно служитиме довго. До того ж такі речі потребують відповідного догляду. Як правило, вони вимагають хімчистки або, щонайменше, ручного прання.

У голові Катерини Тимочно не перестають народжуватись нові ідеї. У неї багато планів та проектів. Головне – знайти час їх втілювати. Якщо ж наступає творчий застій, дизайнер просто дає організму відпочити та набратися сил.

- Будь-який організм вимагає відпочинку. Тому навіть попри велику кількість роботи треба давати йому відновитися. Коли я роблю паузу, тоді появляється натхнення. До того ж необхідно шукати джерело творчості. Щось вивчати, досліджувати, ділитися досвідом. Наприклад, не дарма моя попередня колекція називалася «Анатомія тіла». Їй передувало тривале дослідження будови людського організму. Членування в сукнях відповідало будові організму, – зауважує дизайнер.

Наразі К.Тимочко завершує зйомки колекції аксесуарів. З першими роботами вже можна ознайомитися у соціальних мережах на сторінках дизайнера. Про офіційне представлення робіт буде повідомлено додатково.

Зоряна Гарасимів

Джерело: “Номер один”

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top