Головна / Огляд ЗМІ / У Тернополі можна отримати тимчасове житло

У Тернополі можна отримати тимчасове житло

1361437546Безхатченків з приходом холодів більшає у Тернополі — від морозів до міста тікають одинокі та забуті селяни, за якими нема кому доглянути. А самі вони неспроможні перемогти бідність.
- З сіл нужденні їдуть в міста чи райцентри. Там в них є шанси, – каже тернополянин Сергій Тітов. – Зазвичай це люди, які зловживають спиртним, бо одиноким стареньким помогають сусіди чи сільська рада. Але буває й таке, що одиноких нема кому підтримати. Пам’ятаю у вашій газеті читав статтю про жінку з села Підволочиського району. Її Катериною звали, якщо не помиляюсь.
Старенька померла від холоду та голоду зі шматочком хліба в руках. А її співмешканець, який пив і мав проблеми з психікою, відморозив ноги.
- Ця історія мене дуже шокувала. Навіть у селах, де всі усіх знають, про нужденних часто забувають, продовжує чоловік. – Самі ж розумієте, якщо в людей нема електрики та газу бо за відрізали, то зиму пережити важко.
Справді, приїзджі безхатченки спочатку тиняються на вокзалах, в центрі міста. Частина знаходить прихисток у підвалах, на горищах, у недобудованих будинках. Іншим з цим не щастить, тож удень ходять вулицями, а вночі вештаються на тих же вокзалах. Проте, як ми з’ясували, люди без житла можуть знайти у Тернополі тимчасівку. А ті, хто житло має, але грошей на харчування чи одяг не вистачає, мають можливість безкоштовно поїсти та отримати речі.

В міськуправлінні соціальної політики на наше прохання підготували список закладів, куди люди потребуючі помочі можуть звернутися (див Довідку — прим. авт.).
Якщо почнуться снігопади та сильні морози до помочі безпритульним долучаться рятувальники. Побільшає й місць де можна безкоштовно поїсти.
- Для попередження переохолодження та замерзання бездомних при зниженні температури будуть розгорнуті пункти обігріву за сприяння Державної служби з надзвичайних ситуацій, – каже начальник управління соціальної політики міської ради Марія Чашка. – Там бездомних забезпечать гарячим харчуванням і теплим одягом.
Управління соціальної політики забезпечує осіб гарячим харчуванням у пунктах обігріву та, за необхідності, у благодійній їдальні управління, що на Лисенка, 8. Наразі в їдальні годують малозабезпечених та одиноких людей. Коли там почнуть харчувати бездомних, ми повідомимо.
Але безхатченки навряд чи часто читають газети, а тому про можливості отримати їжу, нічліг чи одяг можуть і не знати. Тож, якщо ви знаєте людей, які опинилися в скрутних умовах, підкажіть їм, де можуть знайти поміч. Не зайвим буде й допомогти самостійно.

Організації де безхатченки і ті, хто потрапив у складні життєві умови, можуть отримати тимчасове житло, теплий одяг чи гарячу їжу:
Тернопільський благодійний фонд “Карітас”, на вул. Замонастирській, 1: харчування, одяг та медикаменти, прання білизни;
Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги “Родина” на вул. Коновальця, 18: надання тимчасового притулку для осіб та членів сімей, які опинились в складних життєвих обставинах;
Тернопільська міська організація Товариства Червоного Хреста на вул. Київській, 3а: створення запасу одягу для бездомних;
соціальний гуртожиток на вул. Карпенка,16: проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років;
лікувальні установи міста: ліжко-місця для бездомних хворих та надання їм медичної допомоги з харчуванням.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top