Головна / Огляд ЗМІ / У Тернополі близько 70 “колодязів з механічним обладнанням”

У Тернополі близько 70 “колодязів з механічним обладнанням”

vodorazbornajakolonkaЧи дати друге життя поламаним колонкам-качалкам вирішує спеціально створена Тернопільською міськрадою робоча група. Їх у місті близько 70, проте робочих менше півсотні. Потреба в колонках є, кажуть комунальники. Тернополяни користуються ними під час промивання водопровідних мереж та аварій.
Про колонки-качалки тернополяни згадують, як тільки в їх мікрорайоні починається промивання водопровідних мереж. Пити таку воду не варто, кажуть комунальники, але для миття посуду чи для туалету згодиться. Тому люди ними періодично, та все ж користуються.

Володимир Кузьма, директор КП “Тернопільводоканал”: “Такі, що постійно експлуатуються в силу різних причин – це близько 50 колонок, близько 20-25 – це ті, які на сьогодні обстежуються робочою групою”.

Робочу групу створив власник, тобто міська рада. Фахівці мають визначити, які з колонок-качалок можна реанімувати, а які відпустити на заслужений відпочинок. Бо більшість з них за десятки років відслужили своє.

Володимир Кузьма, директор КП “Тернопільводоканал”: “Це грубо кажучи, той самий колодязь, на якому змонтоване механічне обладнання для викачування води. Зважаючи на те, що вони були збудовані понад 30 років тому, значна частина з них або вичерпала свій ресурс, фізично зношені, не підлягають ремонту, частина, оскільки вони змонтовані на свердловинах, свердловини замулені. І щоб відновити їх роботу, треба розбурювати, а це недешеве задоволення”.

Певна кількість таких джерел децентралізованого водопостачання на випадок аварій у місті потрібна. Проте останнім часом тернополян рятують ті кілька десятків колонок-качалок, які комунальники систематично перевіряють і підремонтовують. Тому навіть якщо неробочі спишуть, на водопостачанні міста це не надто позначиться.

Джерело: ТВ4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top