Головна / Мистецтво / У краєзнавчому музеї діє виставка переможця Всеукраїнської літературної премії

У краєзнавчому музеї діє виставка переможця Всеукраїнської літературної премії

2(13)Символічно, що саме у ці буремні дні відомому громадському діячеві, письменнику і журналісту Левку Крупі виповнилось би лише сімдесят. І от з нагоди ювілею у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка.

На стендах – унікальні документальні фото про етапи становлення демократії на теренах Тернопільщини, збірки лірики, кетяги калини та улюблена вишиванка. Якби речі могли говорити, скільки б цікавого переповіла ця полотняна сорочка! Адже на більшості фото 1990-х років Левко Миколайович постає саме у ній, домотканій. Ось він поруч із двома Ігорями – Білозіром та Геретою, Борисом Демченком, іншими побратимами та однодумцями.

В його доробку – трилогія віршованих п’єс: «Легенда Тернового поля», «Ой, Морозе-Морозенку» та «Василько Теребовельський» та переклад із польської «Кримських сонет» Адама Міцкевича. А вистави за його творами ставили у Херсоні та Львові. Відтак за літературну спадщину Левко Крупа отримав Всеукраїнську премію ім. Братів Лепких.

Із 1991 року і до останніх днів життя (помер 28 грудня 2000 р.) обіймав посаду гендиректора Тернопільської державної обласної телерадіомовної компанії. Іронія долі: пан Левко народився 29 грудня 1943-го, але у метриці додали пару днів і записали дату народження – 1 січня 1944 р.

Жанна Попович

Джерело: «Номер один»

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top