Головна / Мистецтво / У художньому музеї відкрили виставку-конкурс

У художньому музеї відкрили виставку-конкурс

images10 січня у Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася виставка-конкурс на здобуття премії ім. Я. Музики.

Ярослава Музика (Стефанович) – українська художниця, наша землячка, яка народилася 1894 року в містечку Залізці, Зборівського району Тернопільської області. Навчалася у Вільній академії у Парижі. Була учасницею Асоціації незалежних українських митців (Львів), видавала журнал «Мистецтво». Крім участі у громадському житті, художниця плідно працювала в царині графіки, писала портрети сучасників, створювала мозаїчні композиції, пристрасно збирала шедеври української народної творчості.

За «активну участь в антирадянській банді українських націоналістів» була засуджена до ув’язнення у ВТТ строком на 25 років з перебуванням в особливому таборі N 7 біля міста Братська – пише Вікіпедія.

Після смерті Сталіна завдяки численним клопотанням 6 червня 1955 року Ярославу Музику було звільнено. Повернувшись до Львова, хвора на туберкульоз художниця включилась в творче життя рідного міста. 1957 та 1964 року її твори з великим успіхом експонувалися на персональних виставках майстрині .

Джерело: Тернопільська Липа

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top