Головна / Суспільство / Тернополяни повезуть вертеп на схід України

Тернополяни повезуть вертеп на схід України

7d352aab372d0a02f8eef018eb5a6bd752c016c75a690Вертеп на схід України ці молоді люди повезуть вже вдруге. Вперше з різдвяним дійством вони вирушили на початку цього року. Організатори кажуть: якщо у нас люди, здебільшого, знають, що таке вертеп і що саме він символізує, то у східних регіонах – не завжди. Тому показати там наші традиції хотіли давно, і виїхали при першій можливості.
Марічка Чемерис, член Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:
«Тільки прозвучала пропозиція «Їдемо», всі зразу – «Їдемо». Нас було 15 людей,ми вперше поїхали туди з вертепом в Амвросіївський район, село Многопілля, де живе сестра в скиті. Вона нас там дуже радо прийняла».
Крім самого села, каже Марічка Чемерис, їздили районом і виступали у школах. Тернополянин Володимир Греля на Донеччину з вертепом поїде вже вдруге. Розповідає: люди там хороші, і, всупереч стереотипам, на гостей реагували здебільшого позитивно.
Володимир Греля, учасник дійства:
«Цей міф, який нам навіюють політики, про недружність бандерівців і східняків-шахтарів – це є нереальністю. Ми є всі українці, ми всі об’єднуємося заради спільної мети».
Цього разу «обновляни» знову поїдуть в те ж саме село. Розповідають: до їх приїзду там вже готують своєрідний парад вертепів. У дорогу тернополяни вирушать 4 січня, і пробудуть на Сході майже тиждень.

Джерело: ІНТБ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top