Головна / Мистецтво / Шедеври молодого тернопільського художника

Шедеври молодого тернопільського художника

26152mТой, хто хоча б раз бачив портрети, створені тернопільським художником-самоучкою Павлом Стасіною, напевне, закохався в них на все життя. Адже вони, без перебільшення, – шедевр.
Павло скромно оцінює свою творчість, однак щиро вірить, що улюблене заняття стане справою його життя. В інтерв’ю ви зможете заглянути в історію життя цього дивовижного художника, який створює неймовірну красу звичайними простими олівцями.
- Ти отримуєш технічну освіту, зрештою займаєтеся художнім мистецтвом? Тож це хобі чи справа життя?
- Мене досить часто запитують, чому я навчаюся технічної спеціальності, а не дизайнерської. Технічну освіту я обрав, спираючись більше на практичний аспект свого майбутнього. Сподіваюся, що можна знайти роботу, отримавши диплом технічного вузу. Крім того, на час поступання я не так серйозно ставився до своїх творчих потягів. Але протягом навчання мене все більше тягнуло до творчості, а саме малювання.
Спочатку усе починалося, як хобі, як справа, що приносить мені задоволення і допомагає розслабитися. На даний момент я хочу, аби творчість була справою мого життя.

Автопортрету Пасло Стасіна поки що не має. Говорить, що до сьогоднішнього дня в нього не виникало бажання малювати себе самого. Краще зображати обличчя тих людей, які довкола

26155m
- У якому художньому стилі ти працюєш?
- Займаюся графікою. Малюю, в основному, портрети людей, інколи тварин. Деколи малюю те, що просто зацікавило, приміром авто. Та найбільше мене приваблює течія фото- і гіперреалізму, у якій я і стараюся розвиватися.
- Що найільше надихає на творчість – красиві обличчя, внутрішні емоційні переживання чи ще щось?
- Особисто мені важко сказати, що мене щось надихає. Малювати – це, у першу чергу, отримувати задоволення. Людині, як відомо, притаманна залежність від того, що дарує їй моральну насолоду. Тому, коли я довгий час не малюю, у мене з’являється “ломка”. Буває також, що десь в Інтернеті побачу цікаву картинку і хочу її зобразити на папері.
- Твоє захоплення – це перш за все, заробіток, чи те, від чого “кипить” душа? Адже побутує думка, що справжній митець повинен бути бідним та голодним…
- Відповідь на це питання я дам словами великого мислителя Конфуція: “Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня в. Цей вислів має стати ціллю кожної людини, яка прагне бути щасливою. І я намагаюся, щоб моє майбутнє було пов’язане з тим, що приносить мені задоволення. А стосовно думки, що митець має бути бідним і голодним, я не зовсім погоджуюся. Як на мене, митець має бути духовно багатим і голодним до нових досянень та розвитку. Ніколи не варто зупинятися на досягнутому, натомість завжди потрібно іти вперед.
- Ти створюєш портрети на замовлення. Можливо, присвячував якісь роботи конкретним людям, які просто чимось сподобались?
- Були портрети, які малював друзям у подарунок. Зараз, наприклад, працюю над зображенням чоловіка, фото якого я побачив в Інтернеті. Мене захопила висока деталізація знімка та складність техніки виконання портрету.
- Для кого тернополяни найбільше замовляють портрети?
- Найчастіше виконую портрети закоханих пар, при чому однаково часто замовляють як хлопці, так і дівчата.
- У Європі художники активно займаються саморекламою. Як ти себе “рекламуєш”?
- Найбільш ефективною рекламою слугують люди, які вже замовляли у мене роботи та задоволені ними. Вони рекомендують мене своїм знайомим та друзям. Також у мене є персональний сайт, де представлена моя творчість, а також маю групи в соціальних мережах.
26156m- Чи були персональні виставки робіт у Тернополі чи в інших містах?
- Наразі ще не було представлення картин широкому загалу. По-перше, більшість моїх робіт знаходиться у людей, а подруге немає ще такої великої кількості малюнків, щоб можна було організувати виставку. Сподіваюся, у найближчому майбутньому персональна виставка – таки буде.
- Чи є бажання прославитися за рахунок своєї творчості?
- Звичайно, приємно усвідомлювати факт, що люди знають тебе, знайомі із твоєю творчістю, яка їм до вподоби. Завжди приємно прочитати в соцмережах повідомлення від незнайомої людини, яка пише, що «ти талановитий, і твої малюнки дуже красиві». Позитивні відгуки надихають.
- Що цікавого у світовому арт-мистецтві бачиш як художник?
- Зараз зі стрімким розвитком Інтернету також стрімко і розвивається мистецтво у всіх його проявах. Постійно зявляються нові талановиті метці, нові напрямки мистецтва, ідеї і задуми, які втілюються у творчості. Кожен з нас є свідком того, як популяризується твестетизм та краса. І я радий, що ми стали ближчими до прекрасного.
- Тату – також твоя прерогатива?
- Мистецтвом татуювання я зацікавився, напевне, скоріше, ніж написанням портретів. Я зрозумів, що малюнки на тілі – не просто дань моді чи індентифікатор в суспільстві. Більшість людей сприймають татуювання, як звичайну прикрасу на тілі чи розпізнавальні знаки у місцях позбавлення волі, хоча істинне призначення татуювання – це висловлювання внутрішніх ідей та переживань людини. Татуюваннями люди розповідають про пережиті ними події, про дорогих їм людей, нагадують собі, що для них важливо у житті і яких цілей їм слід дотримуватися. У майбутньому хочу відкрити свій татусалон, щоб розписувати людям тіла.
- Як думаєш, чи кому варто робити тату, і чи сам маєш “наколку”?
- Рішення зробити татуювання має бути обдуманим, так, як і те, що має бути зображено. Необдумано набивати малюнок, який вам просто сподобався для того, щоб здаватися крутим. Це нерозумно, оскільки, смаки і вподобання міняються, а татуювання залишаються на все життя. Видалити тату звичайно можна, але ця процедура дуже боллюча і коштує набагато дорожче, ніж нанесення малюнку. Зрештою залишиться шрам. Тому не раджу робити тату тим, хто в не впевнений у своєму бажанні. Особисто я «наколки» поки що не маю.
- Які творчі плани плануєш реалізувати найближчим часом?
- Наразі хочу завершити портрет чоловіка, що розпочав недавно, і на який не вистачає часу у зв’язку з виконанням інших замовлень. Буду розвиватися, відточувати своє художнє вміння, пробувати себе в нових стилях та проявах творчості.
Я схильний до думки “Велике починається з малого, а Світ починається з одного”. Змінюймо себе, і зміниться все навколо нас.

Павло СТАСІНА
Народився 31 липня 1992 року.
Освіта: ЗОШ №22, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя
Робота: студент
Улюблена музика: меломан
Улюблені фільми: триллер, детектив. «MR. NOBODY», «SE7EN», «A Beautiful Mind»
Книги, які подобаються: Ден Браун, Пауло Коейльо, Джоан Роулінг
Заповітна мрія: Невеличка затишна хатинка далі від цивілізації.

Наталія БУРЛАКУ

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top