Головна / Огляд ЗМІ / Сергій Надал: «Якщо міліція відмовиться виконувати свої функції, то цю роботу повинна взяти на себе «Охорона громадського правопорядку»

Сергій Надал: «Якщо міліція відмовиться виконувати свої функції, то цю роботу повинна взяти на себе «Охорона громадського правопорядку»

0DSC_7145Вчора відбувся брифінг міського голови Сергія Надала за участю секретаря міськради Ігоря Турського і депутатів Тернопільської міської ради нинішнього скликання за винятком представників провладної фракції партії регіонів. Очільник громади міста виступив із заявою до керівництва і депутатів Тернопільської обласної ради про необхідність обрання виконкому облради, а також повідомив про створення Координаційного штабу щодо забезпечення громадського порядку і життєдіяльності в Тернополі та про роботу громадського об’єднання “Охорона громадського правопорядку”, закликав керівників силових структур не нагнітати конфлікт і не посилювати ескалації у місті, а співпрацювати з міськрадою і громадою.

За словами Сергія Надала, громадський протест, який відбувається в Україні упродовж останніх місяців, мабуть, перейшов уже останню межу: “Пролилася кров, щодня відбувається ескалація насильства. До міського голови, депутатів Тернопільської міської ради і загалом нашого місцевого самоврядування щодня звертаються тернополяни з тривогою і надією, щоб нормалізувати ситуацію в місті. Тому звертаюся із заявою до голови і депутатів облради стосовно подій, які відбулися учора – громада Тернополя увійшла в приміщення обласної державної адміністрації. Сьогодні, як ніколи потрібна швидка реакція, тому я прошу терміново скликати позачергову сесію Тернопільскої обласної ради і прийняти рішення про створення обласного виконавчого комітету, стабілізувавши та взявши під свій постійний контроль стан справ в області”.

Для того, щоб унеможливити будь-яку дестабілізацію чи надзвичайну в умовах зими ситуацію, сьогодні було прийняте рішення про створення Кординаційного штабу щодо забезпечення громадського порядку і життєдіяльності в Тернополі. “До його складу увійде міський голова, керівництво міської міліції (за згодою) – ми сьогодні не можемо бути впевнені в якості роботи правоохоронців; а також керівник структурного підрозділу Міністерства з надзвичайних ситуацій в Тернополі – щоб у зимовий період забезпечити нормальну життєдіяльність міста незалежно від природніх умов і різних катаклізмів, які можуть відбутися. Завдання цього штабу – постійно інформувати жителів Тернополя про суспільно-політичне становище і стан подій, які відбуваються у місті та загалом в Україні; забезпечення громадського порядку; своєчасне реагування на будь-які ситуації надзвичайного характеру. Інформація про все, що відбувається, постійно надходитиме на службу 15-80, яка терміново сповіщатиме про це депутатів міської ради і координаційний штаб. Окрім цього я поставив завдання кожному депутатові, який координуватиме роботу на своєму окрузі”, – повідомив Сергій Віталійович.

Також очільник громади міста поінформував журналістів про те, що віднині в Тернополі діє громадське об’єднання “Охорона громадського правопорядку”: “Це є легітимний орган, який має право на такий вид діяльності. У зв’язку з тим, що міліція себе дискримінувала в очах громадськості, всі депутати міськради, їхні помічники, активісти, громадські діячі, а також “відставники” силових структур, які нині проживають у нашому місті (колишні офіцери ЗСУ та інших військових формувань, воїни-афганці та учасники інших бойових дій), які виявили бажання підтримати діяльність цього штабу, увійдуть до його складу та забепечуватимуть охорону громадського правопорядку. Усі, хто цим займатиметься носитимуть відповідні пов’язки з надписом “Охорона громадського порядку”.

Тернопільська міська рада не відмовляєnmся і від співпраці з міліцією, а закликає правоохоронців підтримати громадський порядок і не вчиняти антинародних дій. “Ми закликаємо міліцію працювати разом з нами, але якщо вони відмовляться виконувати свої функції, то цю роботу повинна взяти на себе “Охорона громадського правопорядку”. Користуючись нагодою, також звертаюся до керівників прокуратури та міліції – не допустити жодних силових дій проти населення, скасувати, якщо були кримінальні провадження, пов’язані із доступом людей до приміщення облдержадміністрації та не нагнітати конфлікт і не посилювати ескалації у Тернополі”, – зазначив міський голова.

Сергій Надал запевнив, що не залишаться поза увагою міської влади і ГО “Охорона громадського правопорядку” округи, представлені в міськраді депутатами- “регіоналами”: “Обраним до місцевого самоврядування від партії регіонів, якщо в них залишилася бодай крихта людської совісті, рекомендуємо написати заяви про вихід з цієї політичної сили і з депутатського корпусу міськради. Їхні округи будуть розподілені між обранцями громади міста від національно-демократичних сил, які були обрані за партійними списками. Вони й координуватимуть та забезпечуватимуть нормальну життєдіяльність цих округів”.

Координаційний штаб щодо забезпечення громадського порядку і життєдіяльності в Тернополі щодня контролюватиме роботу, яка проводиться, і залежно від ситуації вживатиме належних заходів для захисту тернополян від можливих різних провокацій і силового наступу з боку антинародного режиму Януковича.

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top