Головна / TOP / Сергій Миханчук: Моя культурно-мистецька діяльність розпочалась у віці шести років

Сергій Миханчук: Моя культурно-мистецька діяльність розпочалась у віці шести років

DSC00292
• Головний адміністратор Палацу культури «Березіль» ім. Леся Курбаса

• Заслужений діяч мистецтв України з 2007 року

• Ініціатор та співорганізатор фестивалів-конкурсів «Кришталевий жайвір», «Галицькі фрески», «Овації»

• Одружений: Дружина Миханчук Світлана Миколаївна – директор «Тернопільського міського центру творчості для дітей та юнацтва»

• Життєве кредо: Бути з Богом

- З чого починалась культурно-мистецька діяльність?

- Моя культурно- мистецька діяльність, як така, розпочалась у віці шести років, коли мені подарували дитячий барабан. Уже в школі, я був учасником музичного ансамблю, де і продовжив освоювати мистецтво гри на барабанах. Поступивши в львівське училище колектив нашого ансамблю під назвою «Вій» продовжив свою діяльність. Вже тоді ми давали концерти, грали на тематичних вечорах. Виступали в Росії. Після одруження я переїхав до Тернополя. Проте, переїзд не завадив творчій діяльності. Я влаштувався на ТРЗ «Оріон» інженером відділу комплектації, і в перший рік роботи, разом зі співробітниками, ми створили вокально-інструментальний ансамбль з однойменною назвою «Оріон». В свій час наш гурт був відомим, адже тоді ми працювали на професійному рівні. Наш гурт приймав участь у різноманітних конкурсах, ми виступали на багатьох концертах. В 1989 році мене призначили директором Будинку культури «Оріон». У 2007 році – директором Палацу культури «Березіль».

Image

Вокально-інструментальний ансамбль “Оріон” виконує пісню “Бабушки- старушки”, 90-ті роки

- Мабуть усім відомо, що ви організували чималу кількість танцювальних та вокальних фестивалів-конкурсів у Тернополі. Хотілось би дізнатись детальніше.

Фестивальна діяльність розпочалась в 1999 році. Ми з товаришем композитором, аранжувальником, на той час керівником ВІА «Оріон» Юрієм Крохіним вирішили створити дитячий фестиваль. Тоді в Тернополі цей напрямок був вільним. Засновниками першого конкурсу дитячого та юнацького пісенного мистецтва “Кришталевий жайвір” стали ТРЗ «Оріон», Обласне управління сім’ї та молоді і Радіостанція «Тернопіль». У 2007 році засновником фестивалю-конкурсу в статусі міжнародного виступила Тернопільська міська рада. Статус був наданий Міністерством культури України. За період проведення участь у конкурсі взяли юні пісенні виконавці з 14 держав, серед них Білорусія, Росія, Грузія, Ізраїль, Молдова, Болгарія, Румунія, Польща,Індія, Малайзія, Нігерія, Замбія, Ямайка та ін.. Наступним нашим творінням був відкритий фестиваль-конкурс молодіжних театральних колективів мистецтва «Овації», який проіснував близько двох років. Участь у ньому брали дитячі та юнацькі самодіяльні театральні колективи міста і області. За підтримки Тернопільської міської ради і Управління культури та мистецтв у 2007 році був створений Всеукраїнський хореографічний фестиваль «Галицькі фрески». Крім українських виконавців у 2013 році участь у фестивалі вперше взяли іноземні танцювальні колективи з Молдови та Білорусії. 2011 року, з ініціативи Міського голови Сергія Надала, був створений Відкритий європейський фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословіння». Нині йому присвоєний статус міжнародного рівня. З 2012 року ми з дружиною з великим задоволенням приєднались до організації і проведення цього чудового конкурсу, оскільки в нашому конкурсі приймають участь представники усіх християнських конфесій. Тому, на даний момент, він чи не єдиний в такому плані. Судячи по останніх відгуках учасників та членів поважного журі минулорічного фестивалю-конкурсу з України та зарубіжних держав, наш конкурс досягне високого міжнародного рівня та визнання серед творчих колективів.

2008_news_57

Учасники хореографічного конкурсу “Галицькі фрески”

- Проведення фестивалів-конкурсів такого масштабу потребує чималої кількості часу. Хто допомагає у організації?

- У великій мірі нам допомагає Міська рада і Управління культури та мистецтв. Для підготовки конкурсів та фестивалів Всеукраїнського та Міжнародного рівня потрібен згуртований колектив однодумців. І ця команда у нас є. Усі ці люди є професіоналами своєї справи. В першу чергу, таким являється «Тернопільський міський центр творчості для дітей та юнацтва», а також, колектив Палацу культури «Березіль».
- Яким чином шукаєте учасників конкурсів?

- Оскільки наші фестивалі проводяться уже не перший рік, конкурсанти звертаються до нас завчасно . «Тримаю руку на пульсі фестивальної діяльності», відвідуючи аналогічні фестивалі у інших містах. Мені до вподоби вокальний фестиваль-конкурс «Молода Галичина», що проводиться у Львівській області, Міжнародний вокально-хореографічний фестиваль «Кришталеві грона», що у місті Виноградово, Міжнародний вокально-хореографічний фестиваль у місті Вінниця «Музична парасолька», Міжнародний фестиваль молодих талантів «Кримські хвилі» та інші. Таким чином ми знайомимось з практикою проведення інших фестивалів-конкурсів, ну і, звичайно, з учасниками, яких і запрошуємо до участі в наших фестивалях.

- Чи були у вас спроби організувати вокальний колектив?

- Нещодавно я працював з африканським вокальним квартетом «Appointed», учасники якого є представниками Замбії і Нігерії. Молоді люди звернулись до мене на одному із фестивалів. Я їм запропонував працювати у жанрі української пісні. Протягом п’яти років я підбирав репертуар, організовував участь у конкурсах та концертах по Україні. В якійсь мірі нам все вдалось, квартет практично не повертався без нагород, учасники неодноразово завойовували перші місця. Популярними піснями у їх виконанні були українські народні пісні «Ой чорна я си чорна» та «Ой чий то кінь стоїть». У 2011 році квартет завоював перше місце у фестивалі духовної пісні «Я там, де є благословіння» у номінації «Вокальні ансамблі». Мушу визнати, що виступи гурту «Appointed» постійно супроводжувались оваціями. Оскільки учасники гурту є студентами Медичного університету, основним їхнім фахом є медицина. Цього року вони завершують навчання і будуть продовжувати свою діяльність у своїх країнах. На даний момент ведеться робота по створенню нового вокального колективу.

0003

Учасниця вокального конкурсу “Кришталевий жайвір” з Нігерії Айрета

- Найбільша кількість учасників на фестивалі?

- Найбільша кількість учасників на одному вокальному фестивалі сягала 120 чоловік, на танцювальному – більше 700. Минулорічний фестиваль духовної пісні зібрав 1500 учасників. Для нашого міста це досить хороший обмін творчим досвідом.

- Як відгукуються учасники з інших міст та країн про наше місто?

- Жодного разу не чув негативних відгуків про Тернопіль. Мабуть, велику роль тут відіграє організація та прийом гостей. Традиційно, по завершенню кожного конкурсу, в день гала-концерту, усіх гостей та членів журі запрошують у Міську раду. Щорічно гості спілкуються з Міським головою, обмінюються враженнями. Звичайно, людям приємно, адже це говорить про повагу міста до гостей.

562884_354299354646457_1679418403_n

На міжнародному фестивалі “Молода Галичина”

- Чи важко знайти меценатів та спонсорів на проведення фестивалів?

- Є люди, які з самого початку заснування фестивалів підтримують розвиток дитячої та молодіжної творчості в Україні. Чим можуть, тим допомагають. І за це їм велике дякую.

- Що порадите творчій молоді Тернополя?

- У нашому місті багато творчих молодих людей. Хотілось би побажати творчої наснаги та терпіння. І молодим людям і їх наставникам, педагогам пораджу використовувати як класичні так і сучасні методи удосконалення своїх здібностей.

 

Оксана Ратушняк
На Валовій

Фото1070

Грамоти, подяки

401430_4742089795987_461224250_n

Прийом гостей у Міській раді

0012

Учасники вокального конкурсу “Кришталевий жайвір”

0001

Учасники вокального конкурсу “Кришталевий жайвір”

 

Фото1071

Нагороди

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top