Головна / Огляд ЗМІ / Прикордонні польські міста готові приймати біженців з України

Прикордонні польські міста готові приймати біженців з України

0,,15748524_303,00Газета Pzeczpospolita повідомила, що поляки готові прийняти хвилю українських біженців, котрі можуть тікати з України у разі поразки національно-визвольної боротьби. Наразі громадські польські організації почали збирати кошти та одежу для мітингувальників в Києві.
За подіями, що відбуваються у Києві слідкують не лише політики, але й прикордонники та представники місцевого самоврядування прикордонних районів. Вони вже почали міркувати про те, чи зможуть надати допомогу українцям, якщо вони шукатимуть притулку у Польщі.
Так, секретар гміни Медика (межує з Львівською областю) Ришард Адамський повідомив, що місцева влада розглядає будь-який сценарій, включаючи хвилю біженців.
- Зараз канікули, школи пустують, тому ми без проблем зможемо розмістити там людей. Ми готові прийняти братів-українців”, – запевняє Адамський .
Влада Дорогуска (на кордоні з Волинською областю) також відстежує все, що відбувається в Україні .
- Не приховую, що ми боїмося того, що може бути далі. Чиновники знаходяться в контакті зі службами воєводи, – повідомив Войцех Сава, війт Дорогуска.
У прикордонній службі Польщі запевняють, що у них достатньо кадрів на випадок хвилі біженців з України.
- Українці в Польщі 24 січня проведуть маніфестацію у Варшаві” , – повідомив Марек Серант з громадського комітету “Українці за ЄС”.
Підтримку українцям готові надавати і юристи. У Варшаві в Окружній палаті юридичних радників громадянам України надають безкоштовні консультації. Українці там можуть отримати допомогу в справах, пов’язаних з проживанням у Польщі та отриманням права на роботу.
Нагадаємо, вчора президент Польщі Броніслав Коморовський подзвонив Віктору Януковичу і закликав зупинити насильство в країні.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top