Головна / Культура / Приклад крутянців з далекого 1918 року дає нам віру у майбутнє

Приклад крутянців з далекого 1918 року дає нам віру у майбутнє

16369nadal_0813_n2Сьогодні, 29 січня, о 15.00 год. в Українському домі «Перемога» відбудеться вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами.

Запрошуємо представників ЗМІ та громадськість міста

Дорогі тернополяни, українці, друзі!
Тернополяни з глибокою шаною щороку згадують про загиблих героїв-крутянців. Щороку молодь, інтелігенція, студентство, громадські організації активно беруть участь у міських заходах, пропонують власні ініціативи. Лейтмотив крутянських роковин – вшанування жертовності героїв – був для нас даниною історії, яка розділяла нас з тими подіями майже столітнім відрізком часу. Але історія повторюється. Героїчні трагічні жертви за Україну з’явились у мирному ХХІ столітті, на мирних вулицях цивілізованого Києва.
Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник, Юрій Вербицький – загиблі герої Євромайдану. За свідченнями і оцінками журналістів, насправді жертв є більше, є десятки пропавших безвісти, чимало поранених, доля яких невідома. Тисячі переслідуваних, затриманих міліцією стали жертвами знущань і тортур. Це ціна прагнення до свободи. Це Крути 2014 року.
Трагізм повтореної через століття трагедії не лише в тому, що мирні українці вмирають від куль і тортур. А в тому, що, на відміну від 1918 року, сьогодні українця вбиває українець, людина в однострої з тризубом.
Серед сотень самооборони, серед студентів – сьогоднішніх повстанців, є чимало тих, хто у минулі роки був учасником крутянських роковин, слухали лекції істориків, викладали свічками слово «Крути». Сьогодні подвиг Крутів вони повторюють власним подвигом. Не символічними діями, а справжніми – наражаючи власне життя на смертельну небезпеку, потрапляючи під кулі, зазнаючи катувань.
Українські Крути, які і грецькі Термопіли, з минулого дають натхнення нам своєю жертвою. Тоді горстка українських юнаків, які триста спартанців, полягли від жорстокої руки ворога, але їх дух переміг ворога. І продовжує перемагати в кожному новому поколінні української молоді.
У 30-х роках українські пластуни започатковують вшанування культу героїв Крут. І на цьому культі виховуються покоління оунівців, вояків УПА, героїв збройного підпілля і антирадянського опору, дисиденти-шістдесятники. З їх зерна розквітає українське відродження кінця 80-х і постає новітня Українська держава у 1991 році. Покоління незалежності, виховане прикладом крутянців, проявилось у Києві – на вулиці Грушевського у січні 2014 року, у всіх подіях Євромайдану по всій Україні.
Приклад крутянців з далекого 1918 року дає нам віру, що на зміну сьогоднішній владі прийде справжня українська влада, влада патріотів. Влада, яка побудує сильну українську державу на українській землі. Державу, гідну жертв і крові Героїв.

Міський голова Тернополя Сергій Надал

Джерело: www.rada.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top