Головна / Мистецтво / Найбільше тернопільський модельєр любить створювати чоловічий одяг

Найбільше тернопільський модельєр любить створювати чоловічий одяг

801837mНайбільше тернопільський модельєр Ярослав Гродський любить створювати чоловічий одяг. Йому до вподоби також придумувати стильні дитячі образи. Що стосується жіночого вбрання, то, як він каже, – це, скоріш, «потрібна любов», бо прекрасна стать активно стежить за модою.
У цьому році на тернопільських модників чекають сюрпризи. Хоч рік тільки-но почався, місцеві дизайнери вже активно працюють над створенням нових колекцій.
Відомий на теренах Тернопільщини й не тільки дизайнер одягу Ярослав Гродський розповів, що нову колекцію чоловічого одягу хотів представити ще напередодні Нового року. Втім, через нестабільну політичну ситуацію в країні та відповідно Євромайдан, майстрові довелося відкласти роботу на потім. Сподіваємося, що найближчим часом ми все ж таки побачимо вбрання талановитого тернополянина, який неодноразово організовував модні покази не тільки в Тернополі та інший містах країни, але й за кордоном.

Ярослав залюбки створює одяг для юнаків. Декотрі модні образи він сміливо демонстрував у показі дитячої колекції сезону осінь/зима 2012-2013 роки. Публіка була в захваті від представлених робіт автора
- Славіку, із чого почалася твоя дизайнерська робота? Де набирався досвіду, чи все одразу вдавалося?
- Усе почалося, у принципі, не одразу, від певного моменту. Майстерність наростала поступово. Як і в кожної людини, перші спроби не завжди були вдалими. Спочатку в мене формувалася думка про моду і, звичайно, жагуче бажання над нею працювати. Точкою відліку своєї дизайнерської праці вважаю створення перших джинсів для себе, у 2009 році.
- За що любиш своє ремесло?
- Мені важко це назвати любов’ю. Як на мене, моє захоплення – скоріш партнерство. Ми один одного доповнюємо. Часом дизайнерське ремесло видаєтсья надзвичайно складним у процесі роботи. Але, коли я займаюся іншими справами, то вже й сумую за ним. Та найбільший плюс моєї роботи – це здатність створити оригінальний, якісний, нехай і дорожче (затрати перевищують вартість одягу в магазині), але ексклюзивне вбрання, яке «лежатиме» на тобі, як жодне з полиць магазину не лежатиме. Захоплює також те, що кожна дрібниця, кожен елемент впливають на кінцевий зовнішній вигляд речі. Дизайнер з нічого складає конструктор, високий естетизм якого майстер планує досягнути.
- Не тільки в нашому місті, але й у країні, напевне, дуже складно “пробитися” у великий дизайнерський світ. Тому багато дизайнерів-початківців нині працюють за кордоном. Ти відвідуєш інші країни з показами?
- Молоді складно «пробитися» практично у всіх сферах. За кордоном теж пряниками просто так не частують. Як на мене, усе вирішує бажання, здатність не зупинятися, сила волі. Ці чинники й формують певний стержень, який необхідний для будь-якої успішної людини. У мене було вже декілька показів в інших країнах. Нині я дуже активно працюю над цим, аби мати можливість розширити модний світогляд.
- На твоє переконання, що потрібно людині для того, аби стати дизайнером?
- Усе в житті, як на мене, вирішує бажання розвиватися. Відомий підприємець Стів Джобс говорив, що майстер завжди мусить залишатися голодним. Цю істину я намагаюся пронести і через своє життя.
- Із чим у тебе асоціюється поняття “Мода”?
- Мода – це сукупність різноманітних актуальних стилів. Більшу увагу приділяю розробці саме індивідуального стилю.
- Ти більше любиш створювати чоловічий одяг? А як же жінки?
- І справді, чоловічий одяг створює залюбки. У цьому напрямку, переконаний, я – професіонал. Люблю також працювати з дитячим одягом, але вже менше, ніж із чоловічим. Що стосується жіночого вбрання, то це вже, я б сказав, потрібна любов, адже жіночий одяг вигідніший з точки зору комерції, та й працювати над ним легше.
- Часто вдягаєш свій одяг? Який стиль тобі більше імпонує?
- Щодня намагаюся мати на собі одну-дві одиниці одягу власного виробництва. Упевнений, що це найпотужніша реклама для будь якого дизайнера-початківця. Адже, якщо ти сам не носиш свій одяг, то як ти можеш іншим його пропонувати – виходить певний обман.
- Яку колекцію одягу плануєш представити найближчим часом?
- Планував ще в грудні представити нову чоловічу колекцію, але у зв’язку з подіями у країні, довелося перенести показ на невизначений час.
- Що втренді цьогоріч? Що порадиш вдягати у 2014 тернопільським модникам?
- Пораджу шукати свій стиль, а не тренди скуповувати, хоча їх також потрібно враховувати.
- Чи виникають певні ідеї для створення образу, дивлячись на конкретну особу?
- Побутує думка, що впливає. Я особисто намагаюся оцінювати все в комплексі, в тому числі і практичне застосування одягу, і цільове призначення, і фінансові можливості клієнта.
- Поділишся творчими планами на прийдешній рік?
- Щодо творчих планів на цей рік, я би сказав одним лозунгом : «Європа!». А що конкретно, думаю, поки не варто наголошувати і оголошувати.

ДОСЬЄ
Ярослав ГРОДСЬКИЙ
Народився 10 червня 1992 року.
Освіта: Тернопільський Галицький коледж, Львівська Академія мистецтв. Нині навчається у Варшавському університеті, вивчає економіку модної сфери і управління власним модним підприємством.
Робота: дизайнер.
Улюблена музика: різна, меломан.
Улюблені фільми: мудрі та повчальні.
Книги, які подобаються: про саморозвиток.
Заповітна мрія: 80% усіх мрій здійснить фінансова незалежність.

Наталія БУРЛАКУ

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top