Головна / Мистецтво / Художниця з Тернопільщини створила понад дві тисячі робіт

Художниця з Тернопільщини створила понад дві тисячі робіт

10309613mМинає 120 років від дня народження української художниці Ярослави Музики. Народилася вона в селищі Залізцях на Зборівщині. Тут одну з вулиць названо її іменем.
Ярослава Музика народилася 10 січня 1894 року в родині юриста Лева Стефановича. Була правнучкою священика і письменника Григорія Савчинського, у домі якого в селі Гермаківці на Борщівщині провела дитячі роки, племінницею Соломії Крушельницької.

Вчилася у художніх школах у Львові, Парижі та Москві. Працювала у жанрах живопису, графіки, мозаїки. З 1922 року її роботи виставлялися на персональних виставках у Львові, Києві, Празі, Лос-Анджелесі, Берліні, Чикаго, Неаполі. Кращі роботи “Старий з бородою” (1923), “Пейзаж з місяцем“ (1935), “Пастушка“ (1960), “Анна Ярославна“ (1967), “Символи Сковороди“ (1969) та інші.

У 1948 році художницю як “ворога народу” засудили на 25 років концтаборів. Вийшла на волю після смерті Сталіна і повернулася на рідну землю. Померла у Львові 24 листопада 1973 року.

Загалом, творчий доробок Ярослави Музики складає понад дві тисячі робіт: малярство на полотні та склі, графіка, мозаїка, емалі, тиснення на шкірі, карбування, інкрустація, килимарство, аплікація, батик.

Джерело: 20 хвилин

 

1165551

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top