Головна / Арт-галерея / До тернополян завітала довгоочікувана гостя

До тернополян завітала довгоочікувана гостя

52933118_270За старою традицією тернополяни можуть відзначати улюблене свято двічі. Старий Новий рік  зустрічають в ніч з 13 на 14 січня. І якщо ще два тижні тому ми не мали змоги відчути зимову атмосферу сповна, то сьогодні, з нашим менталітетом, ми не пропустимо ще одного шансу. Адже маємо ще один привід для того аби зібратись у затишному сімейному колі чи у колі друзів.

З року в рік популярність Старого Нового року зростає. Все більше людей ставляться до нього, як до самостійного свята, яке продовжує чарівність Нового року або ж дозволяє відчути це зачарування вперше … Адже це свято більш спокійне.

Зі Старим Новим роком пов’язано багато звичаїв і традицій. У давньоруському календарі цей день був присвячений Василю Великому і називався Василів день. Цей день вважався дуже важливим з точки зору його впливу на весь наступний рік.

 

Нерідко під Старий новий рік відбуваються дуже дивні події, коли люди раптом відкривають у собі і оточуючих досі невідомі сторони характеру, і в них відбувається як би роздвоєння особистості. Можливо, це обумовлено і тим, що сам Старий Новий рік – це якесь роздвоєння одного свята, а можливо, і покликом далеких предків, які саме в цю ніч зустрічали колись Новий рік. Але факт залишається фактом: щось незвичайне в ніч з 13 на 14 січня в людях всеж-таки відбувається. Цей феномен помітив драматург М. Рощин, який написав п’єсу «Старий новий рік», за якою О. Єфремов поставив у МХАТі однойменний спектакль і зняв художній фільм. Під Старий Новий рік у двох сім’ях, що живуть у квартирах, розташованих одна під одною, одночасно відбуваються дивні події, в центрі яких опиняються голови сімей – Петро Себейкін і Петро Полуорлов. Старо-новорічної ночі вони влаштовують бунт проти своїх дружин, але під ранок, опинившись в лазні, герої п’єси починають все бачити у правдивому світлі.

 

На Валовій

 

Запізніла гостя

1030 1031 1032 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1044 1047

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top