Головна / Арт-події / За керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння штраф 6000 гривень

За керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння штраф 6000 гривень

ojepgo1wd10Від 3400 до 5950 гривень штрафу загрожує водіям за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.
Президент України Віктор Янукович підписав закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, прийнятий Верховною Радою.
Законопроектом передбачено збільшення розмірів штрафів за 130-ю статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення в чотири рази.
Тепер управління автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, передача керування п’яному особі, а також відмова від проходження огляду загрожує штрафом від 3400 до 5950 гривень.
Замість штрафу нетверезі водії можуть позбутися прав на термін від одного до двох років, або просидіти у в’язниці 7-10 діб.
Повторне порушення статті Кодексу про адміністративні порушення вже не передбачає штрафів, а відразу загрожує позбавленням прав до трьох років з вилученням автомобіля або адміністративним арештом на 15 діб.
Ймовірно, що нові штрафи українці будуть платити після новорічних свят.
Нагадаємо, народні депутати прийняли цей закон 19 листопада 2013 р. За відповідне рішення проголосували 260 парламентаріїв.
Пересічні громадяни неоднозначно сприймають таке нововведення.
- Закон про збільшення штрафів за керування автомобілем у нетверезому стані по ідеї має позитивно вплинути на безпеку дорожнього руху. – розповідає тернополянин Андрій Харчук. – Але чи справді буде так, я не впевнений, бо непомірні суми штрафів можуть спонукати автомобілістів до того аби відкупитися у даішників, відтак це може призвести до того, що збільшиться розмір хабарів.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top