Головна / Економіка / Яку новорічну піротехніку можна купувати?

Яку новорічну піротехніку можна купувати?

1356065951Бенгальські вогники, петарди та феєрверки вже давно стали звичним атрибутом зимових святкувань. Відтак, перед Новим роком активізуються і «нелегальні» торговці піротехнікою.
Федір Біньовський, старший інспектор дозвільної системи Тернопільського міського відділу УМВС:
«З метою запобігання порушень, пов’язаних з незаконним обігом продажу піротехнічних засобів проводяться рейди. Це відпрацювання ринків, торгівельних місць, закладів, де може здійснюватися торгівля. Складають працівники міліції протокол, який направляється в суд, і суд виносить рішення».
Найчастіше, кажуть в обласній міліції, торгують в районі ринку, автовокзалу та у центральній частині міста. Неподалік центрального ринку і справді торговці розклали столики з різноманітною піротехнікою. Побачивши журналістів, продавці переважно ховають обличчя та накривають свій товар. Деякі з них реагують відверто агресивно.
«До побачення, рєбята. Ти не поняв? Двісті гривень – дві хвилини зйомки».
І правоохоронці, і надзвичайники застерігають: неякісна піротехніка може призвести до важких травм. Відтак, купляти її радять лише в магазинах, які мають ліцензію на продаж такого товару, а продавці – відповідну кваліфікацію. Адже, навіть якщо раптом щось піде не так, у вас буде шанс захистити свої права.
Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області з питань зв’язків із ЗМІ:
«Не купуйте піротехніку на стихійних ринках та непристосованих для цього місцях. Пам’ятайте, що при неправильному зберіганні чи простроченому терміні придатності виріб може спрацювати неналежним чином».
До слова, як повідомили в обласній міліції, за незаконну торгівлю піротехнічними засобами загрожує штраф у розмірі від 595 до 1020 гривень.

Джерело: ІНТБ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top