Головна / Спорт / Влад Лавнікович: На Всеукраїнському чемпіонаті з бойового гопака зайняв перше місце

Влад Лавнікович: На Всеукраїнському чемпіонаті з бойового гопака зайняв перше місце

10304249mЗаймаючись бойовим гопаком, Влад Лавнікович намагається служити українському народу. Він переконаний, що це українське бойове мистецтво зберегло в собі кращі елементи традиційного козацького бою.
В інтерв’ю  тернополянин розповів, у чому полягає суть занять бойовим гопаком, хто реально може ним займатися та як дотримуватися Козацького кодексу.
- Владе, коли ти почав займатися бойовим гопаком?
- Про це бойове мистецтво я багато читав і раніше, проте почав займатися ним в 2011 році. Разом із товаришем відвідував Школу бойового гопака «Сварог», що знаходиться в Нетішині. Мій тренер Микола Колінько став моїм другим батьком. Адже спортсмени один раз народжуються від батьків, а другий – від тренера.
- Знаю, що ви маєте свій Козацький устав. У чому полягає його суть?
- Так, у нас діють закони дружби, побратимства. Є спеціальні настанови гопаківцям, які ми повинні дотримуватися. Приміром, ми не можемо палити чи вживати алкоголь. Хто не може виконувати ці принципові позиції, у бойовому гопаку надовго не затримується. Заняття вимагають фізичної підготовки. Ми часто їздимо на семінари в інші міста України. Улітку, коли всі йдуть на річку, тренуємося. Сонце пече в спину, але нам це по кайфу, бо ми любимо те, що робимо. Звичайно, слабаки навіть психологічно не витримують такого навантаження і йдуть.
- За твоїми словами, вживати спиртні напої та палити вам забороняється. Але реально то важко відслідкувати…
- Звичайно, ніхто не ходить слідом та ні за ким не стежить. Але людині, котра має шкідливі звички, буде важче фізично виконувати вправи. До того ж, це якось підло так робити. Якщо нас вчать, що ми – воїни, то соромно порушувати настанови, обманювати, у першу чергу, самого себе. Для хлопця це взагалі непорядно . Як тоді можна себе поважати?

Два роки Влад працює тренером у Тернопільській школі бойового гопака. Він навчає дітей основам бойового мистецтва, вчить бути сміливими та відважними, бути гордістю свого народу
- Ти до занять гопаком мав шкідливі звички?
- Так, але я кинув палити ще задовго до того, як прийшов у школу бойового гопака. А от вживати спиртне перестав, якраз тоді коли почав займатися. Тому нині всі свята проходять без алкогольних напоїв. І оточення в мене таке ж. На День народження приходять двадцять чоловік, і ніхто не п’є. Дехто дивується, як то хлопці не п’ють і не палять. Однак ми своїм прикладом показуємо, що без усього цього можна весело проводити час.
- Раніше займався якимось іншим видом спорту?
- У школі недовго займався рукопашним боєм, а потім боксом.
- Чим тебе приваблює бойовий гопак?
- Це таки своє, українське.
- На посаді тренера ти вже два роки. Хто твої учні?
- Переважно діти, починаючи від п’яти років і старше.
- Навчально-виховна система має чотири основні напрямки. Які вони?
- Перша програма – оздоровча. Вона розрахована на тих, хто хоче зміцнити здоров’я та покращити фізичне самопочуття. З неї усі починають. Фольклорно-мистецький напрямок більше розрахований на сцену: показові виступи зі зброєю, забави, синхронні виступи. Спортивний напрямок обирають ті, хто хоче вступати на змаганнях. А бойовий – розрахований для тих, хто хоче присвятити життя служінню державі: роботі у війську, правоохоронних органах, прикордонній службі тощо.
- Ти брав участь у змаганнях?
- Так, і програвав і вигравав. Адже в житті так складається, що без поразок воїн би не відчував насолоди від перемог. Узагалі не люблю говорити про свої успіхи… У 2011 році на Всеукраїнському чемпіонаті з бойового гопака зайняв перше місце. Але основні битви – ще попереду.
- Яку зброю найбільше використовуєте для показових виступів?
- В основному, це – шабля і палка. У нас часто проводять семінари по техніці володіння ножами, ломом. До речі, є багато комплексних вправ із ломом, завдяки яким можна тренуватися. Наш Верховний вчитель Володимир Пилат, який є засновником стилю бойового гопака, досконало володіє цією технікою. Незважаючи на старший вік, він має достатньо сили в руках. Навіть молодий спортсмен не може цим похизуватися.
- Чи є якісь особливі критерії, яким повинні відповідати початківці?
- Люди приходять, і вони самі змінюються. Ми хочемо бачити нашу націю здоровою, тому приділяємо активну увагу спорту, читанню цікавої літератури, веденню здорового способу життя. Парадокс, який ніколи не зрозумію : як люди можуть пити за здоров’я, якщо по-суті вони такою поведінкою його погіршують.
- Можливо, думав, знайти роботу із більшим заробітком?
- Фінансово трохи важко. Але хтось має те робити. Жодна нація не пролила стільки крові, як наша. У жодній країні не полягло стільки невинних людей, як у нас, під час воєн, мордувань та голодоморів. Ми мусимо продовжувати боротися. Невже наші предки вмирали за те, аби ми сьогодні скурилися та спилися? Українці мають усі умови, аби побудувати сильну могутню державу. Більшість козаків помирали в бою, для них було прикро провести решту життя в ліжку. Я не служив в армії, тому хочу хоча б трохи служити своїй державі, виховуючи підростаюче покоління у дусі патріотизму.
- Традиційне питання: що можеш побажати молодим тернополянам, аби досягнути успіху в улюбленій справі?
- Не падати духом. Ні за яких обставин не здаватися. Нікого не слухати та завжди мати свою думку. Нас активно вчать бути такими, яку усі. Але насправді, це дуже добре вирізнятися з-поміж натовпу, мати своє бачення. Спорт дуже добре тренує силу волю у людини, допомагає більш чітко та конкретне висловлювати свої думки.

ДОСЬЄ
Влад ЛАВНІКОВИЧ
Народився 2 лютого 1986 року в місті Єнакієво Донецької області.
Освіта: вища. Закінчив Острозьку академію, магістр політології.
Робота: будівельник, тренер з бойового гопака.
Улюблена музика: гурт “Сокира Перуна”, патріотичні композиції тощо.
Улюблені фільми: бойовики, фільми-жахи, історичні полотна.
Книги, як подобаються: на історичну тематику. Нещодавно прочитав книгу: «Загадки козацьких характерників», «Проти червоних окупантів».

Наталія БУРЛАКУ

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top