Головна / Економіка / У Тернополі шукають 20 мільйонів на добудову архіву

У Тернополі шукають 20 мільйонів на добудову архіву

Ugoda2Аж 20 млн грн потрібно, щоб добудувати нове приміщення обласного архіву в Тернополі.

Про це директор установи Юрій Гумен розповів 6 грудня під час круглого столу на тему: «Архіви та історична наука: шляхи взаємодії». У старому приміщенні наразі облаштували ще одне сховище, якого вистачить приблизно на 10 років. Однак цього – надто мало. Адже зараз у фондах архіву зберігають понад 80 тисяч різних документів. Найбільша колекція присвячена діяльності ОУН і УПА. Чимало документів уже втрачені, пише 7 Днів

- Так сталося, що обласний архів дуже постраждав, – розповідає Юрій Гумен. – Ми втратили значну частину документів часів польської держави і Австрійської імперії, що припадала на період Першої і Другої світових воєн. Один із найстаріших фондів, що зберігся – Почаївської лаври. Це документи – XVII-XVIII століття.

Круглий стіл відбувся в Тернопільському економічному університеті (ТНЕУ). Того ж дня обласний архів підписав договір про співпрацю із цим навчальним закладом. І не дивно, адже студенти, які вивчають у вузі документознавство, проходять практику саме в архівних сховищах.

- Документознавсто – як математика, – каже доктор історичних наук, завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ Оксана Гомотюк. – Обов’язкові риси для працівника, який має справу з документами – чіткість, точність акуратність.

До речі, не лише історики та студенти нині звертаються по допомогу до обласного архіву. Юрій Гумен розповів, що за останні три роки збільшилася кількість генеалогічних запитів від звичайних громадян.

- Це пов’язано з програмою сусідньої держави щодо надання українцям так званих Карт поляка, – пояснює директор. – Часто люди шукають підтвердження того, що їхніх пращури мали польську національність.

Джерело: 7 Днів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top