Головна / Арт-події / У тернопільському інформаційному просторі оголошено “надзвичайний стан”

У тернопільському інформаційному просторі оголошено “надзвичайний стан”

PressClub2013120301_300x225Стан суспільно-політичної ситуації у нашій державі сьогодні «тема №1» не тільки українських ЗМІ, а й багатьох закордонних. Головною темою місцевих, тернопільських новин також є події, які відбуваються на нашому Майдані. Утім, не у всіх засобах подається правдива, достовірна, об’єктивна інформація стосовно цих подій. А у соціальних мережах є чимало провокативної інформації. Її використання в інтернет-виданнях не тільки спотворює реальні події, а й може призвести до негативних наслідків у суспільстві.

журналісти, прес-клуб, ЄвромайданЩоб подібні явища не виникали у місцевому інформаційному просторі, журналістська спільнота Тернополя оголосила надзвичайний стан. Як подавати новини у цей нестабільний, передреволюційний, час журналісти обговорили на засіданні у прес-клубі.

Тридцятого листопада після подій на київському Майдані було оприлюднено звернення до журналістів про бойкот Тернопільської ОДА. Утім, представники тернопільського прес-клубу та журналісти вважають таку заяву занадто різкою. До того ж, абсолютний бойкот владних інституцій суперечить нормам не тільки української, а й європейської журналістики. Адже громадяни мають право на отримання об’єктивної інформації, таким чином, професійний журналіст не може дозволити собі повністю ігнорувати інформацію, яка стосується державних органів. Тож, у даній ситуації тернопільські журналісти вирішили, що зараз висвітлюватимуть тільки ту інформацію про діяльність ТОДА, яка стосується «теми №1». Всі решта заходи та події, які організовуватиме чи проводитиме ТОДА, не беруться до уваги.

Представники  тернопільських ЗМІ також просять своїх колег ретельно перевіряти достовірність інформації. Крім того, за ситуації, яка зараз є, не варто подавати негативну та критичну інформацію про політиків, громадських діячів та активістів, які організовують і працюють на Майдані: зараз цьому не час.

Спільне рішення, яке прийняли на засіданні прес-клубу, підтримали понад 50 журналістів.

Детальніше із заявою можна ознайомитися на сайті прес-клубу.

Ольга Трач

Джерело: За Збручем

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top