Головна / Арт-події / Тернополянам покажуть яскраві моменти з життя дітей і батьків

Тернополянам покажуть яскраві моменти з життя дітей і батьків

wkola-wasluvoho-materunstva-Розважальну програму із концертом, майстер-класами та фотовиставкою влаштують у Тернополі з нагоди 10-річчя «Школи щасливого материнства св. Анни», пише 7 Днів

Пройдуть урочистості в Українському домі «Перемога» 15 грудня. Початок – об 11 годині. Триватиме дійство близько трьох годин і завершиться пригощанням чаєм та смаколиками. Тематична фотовиставка натомість триватиме впродовж тижня – аж до 22 грудня.

- Має бути дуже гарно! – каже координатор проекту – психотерапевт Марія Хомів. – Сподіваємося, Бог нам допоможе. Звісно, у країні відбуваються серйозні події, але має бути щось таке, що дає нам резерв, енергію. Адже, власне, ми ж не за себе нині тривожимося, а за долю дітей і внуків.

Проект ТБФ «Карітас» – «Школу щасливого материнства св. Анни» у Тернополі відкрили 22 грудня 2003 року. Подібні школи існують і в інших містах. Ми першими не були. Ідея створення такого освітнього курсу з’явилася особисто у Марії Хомів, коли вона народила доньку.

- У мене виникло чимало запитань, хоча я – медик за освітою, – пригадує вона. – Ось тому ми й вирішили розробити цілу програму для жінок, які очікують малят. Згодом проект розрісся. Ми започаткували курс для татусів, для жінок, які опинилися у кризовій вагітності. Адже головна мета – зробити час виношування маляти, його народження та перший період життя позитивнішим.

За 10 років школу відвідали майже 5 тисяч жінок. Більше 2000 подруж прослухали лекції про партнерські пологи, 1640 пар фахівці підготували до шлюбу. Загалом курс складається із 20 занять, серед яких – спілкування з психотерапевтами, лікарями-акушерами, волонтерами, священиками тощо. Заняття включають тренінги, семінари, діалоги, навіть фізичну підготовку до пологів.

- Головне для нас, аби жінки навчилися материнства і зрозуміли, що будь-яка дитина це – дар, – додає психотерапевт. – Аби період вагітності і пологів пройшов якомога гладкіше для подружжя, ми залучаємо до занять татусів. Їм ми допомагаємо дізнатися не лише про те, що відбувається під час пологів, а й після народження дитини – у перший період її життя.

Для цього у «Школі щасливого материнства св. Анни» розробили власні роз даткові продукти – книжечки, листівки, роздаткові матеріали, календарі тощо.

- Мене часто запитують: «Чому Церква підтримує такі проекти?», – розповідає отець Мартин Хомів, який є керівником даного проекту. – Усе просто: по-перше, проект є благодійним, по-друге, у такій ініціативі є елемент моральності. Йдеться про віру і про знання, необхідні для того, аби розуміти, що відбувається під час вагітності.

До речі, фотовистав­ка авторських­ робіт фотографа Ярослава Дзюня – це 80 робіт різного формату та з різним сюжетом. На всіх фото – яскраві моменти з життя дітей і батьків.

IMG_1852-nДовідково:

«Школа щасливого материнства св. Анни» на початку 2014 р. переїздить у нове приміщення. Наразі триває ремонт у кімнаті, яку надали благодійному проекту у міській дитячій поліклініці. Контактний телефон для тих, хто зацікавився діяльністю школи, – 067-999-84-52 (Марія Хомів).

Докладну інформацію можна дізнатися на сайті – www.mamusi.org.ua.

Джерело: 7 Днів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top