Головна / Суспільство / Тернопільські митці підтримують Євромайдан

Тернопільські митці підтримують Євромайдан

10306659mЧимало знаних у Тернополі творчих людей вже понад два тижні на Євромайдані. Причому стоять як у своєму місті, так і їздять до столиці.

Митці західного регіону – за Європу і проти насилля.
Вони їздять на столичний майдан та підтримують земляків у своїх містах. Переконують, що роблять це не для того, щоб набрати балів чи «підігріти» свою популярність. А саме тому, що допекло, наболіло. І вони вирішили боротись разом із земляками за майбутнє своїх дітей.
Зазвичай саме любов до артиста чи його творчості допомагає городянам визначитись під час виборчих кампаній, тому митців на всі 100 використовують під час передвиборчої агітації. У часи Помаранчевої революції громада розділилась навпіл: одні артисти їздили у тури на підтримку одного Віктора, інші ж виступали зі сцени проти кандидата в президенти, якого підтримували учасники акцій та агітували за свого.
Євромайдан, як з’ясувалось, також не залишив митців осторонь подій. Ми звернулись до творчих людей із запитанням чи беруть участі вони у Євромайдані і чому. Та що думають з приводу всеукраїнської акції протесту.

Гриць ДРАПАК:

Майдан підтримую – був і в Тернополі і в Києві. До столиці їздив разом із сином-студентом Тарасом. Коли приїхали додому, він набрав теплих речей і знову повернувся на головний майдан.
Хочеться тягнутись до кращого. Я був в Європі, бачив, як вони живуть. Для молоді це великі перспективи – і навчання, і робота. Чого б і нам не тягнутись до кращого?
Окрім того, я проти насильства. Я своїх дітей ніколи, навіть коли були маленькими, не бив. То чому хтось має право їх товкти палицями, до крові і каліцтва? Хто ж таке потерпить? Тому ми всі згуртувались – проти насилля.
Коли була Помаранчева революція, я саме був на гастролях за кордоном. То ми робили благодійні концерти і пересилали гроші сюди. Зараз також долучаюсь. В Тернополі виступав, розповідав байку про «Дірку в ср…ці». Про наших державних мужів. Народу покращив настрій, і люди зрозуміли, про що йдеться.

Василь МЕЛЬНИКОВИЧ(“Гуцул-хуліган»):

Емоції вирують, ком підходив до горла від усвідомлення, що Україна зібралась разом. І ніхто не ділив, прихильником якої політсили ти є чи якою мовою говориш. З’єднала людей біда, допекло.
В мене росте дитина, вона має також має бунтарську татову натуру. Як влада колись не догодить, впевнений, що донька поїде відстоювати свої права. І я б не хотів, щоб її били кийками і копали. Сам вирушив до столиці, після того, як побили студентів.
Донька у школі колись вчитиме, що був такий період в Україні. Як запитає мене: «Тато, а де ти був в цей час?». Буде соромно, що я сидів на дивані чи писав щось у студії.
Я не робив собі піару в столиці, стояв поруч з простими людьми, не пхався на сцену. Хоча мої пісні звучали, особливо про яєчко, яке Януковича мало не вбило. Приємно, що люди впізнавали, підходили, вітались. Чесно кажу, грішним ділом думав, що народ вже не збереться після Помаранчевої революції. А нас тепер набагато більше!
Виставив у соцмережах заклик до митців України об’єднатись та підтримати людей. Але не заради слави чи щоб набрати собі бали. А заради наших дітей і майбутнього.

Степан ГІГА:

Коли розпочались події в Україні, я був на гастролях за кордоном.
Хочу сказати: я – за Європу! Народився і виріс в Ужгороді, там завжди була майже Європа. Про що тут говорити? Рівень життя за кордоном – подивіться і порівняйте. Коли ми жили в Радянському союзі, не знали, що робиться за кордоном. Нам казали, що це загниваючий капіталізм. Але парадокс: скільки часу пройшло від розпаду Союзу, а більшість українців й досі жодного разу не були за кордоном. Географічний центр Європи – також у нас. І чому ми, європейці, маємо випрошувати собі візу, щоб поїхати за кордон? Ми цивілізована країна, у нас трудящі люди і, відповідно, ми можемо жити не гірше за європейців. Може, там і не ідеально, але таки є до чого прагнути. Що стосується сутичок на Майдані, я їх категорично засуджую. Бо в мене є діти і онук. Вони для мене – все, заради чого я живу. Люди на Майдані – це мій народ, заради якого я працюю. І я – зі своїм народом!

Володимир ВЕРМІНСЬКИЙ:

Я тільки за, підтримую. Щодня на майдані у Тернополі, їзди в і до столиці. Я просто в шоці від нашої влади. Вважаю, що вони повинні піти у відставку хоча б заради того, щоб не було кровопролиття. Як вони поважають людей, які за них голосували, мусять піти. Я, зізнаюсь, готуюся до найгіршого варіанту (йдеться про те, чим закінчиться Євромайдан – прим. авт.). Бо від діючої влади добра чекати марно. Я щораз бачу, як люди живуть у світі. Як наші земляки їдуть туди, починають з нуля, і в результаті мають статки, бізнес, авто, дім. А в нас – самі знаємо, що ми маємо і що можемо дати своїм дітям. Влада – брехуни, злодії на цьому побудована їх ідеологія. Я тільки за те, щоб ми жили в демократичній державі, де всі виконують закони. Наш народ хоче до Європи. Вже вистачить, натерпілись. Ми бачимо, яким має бути наше майбутнє.

Леся РОМАНЧУК:

Основна суть Євромайдану – усунути корупційну складову з економити і політики. Це призведе до зниження цін і переведення нашої економіки в цивілізоване русло. І вирішить дуже багато проблем. Бо як в країни перестає руйнуватись економіка і вона стає заможнішою, автоматично врегулюється багато питань. Багаті країни люблять всі.
Люди простоюють на майдані задля справедливості. Європа – це був той детонатор, завдяки якому вибухнуло суспільство. Воно вже було до цього готовим. Якщо уряд веде 3 роки в одному напрямку, а за тиждень змінює свій вектор… Суспільство вибухнуло, і, як на мене, – це правильно. Люди обурюються тим, що нас ніхто не чує. І що влада вважає, що до нашої думки не потрібно прислухатись. Зараз влада «розгрібає» те, що відмовилась нас чути. І чим довше нас не чують, голосніше доводиться нам гукати.

Тетяна НАЗАРКО:

Однозначно підтримую Євромайдан, бо це правильний напрямок. Часто буваю за кордоном. Останні 6 місяців провела в Італії, бо їздила туди народжувати. Тому що в нас в країні медицина не на високому рівні, і я мала нагоду в цьому переконатись.
У 2004 р. брала участь в Помаранчевій революції. Зараз також була б на Майдані у Києві, якби не тримісячний син.
Нашу владу, їхнє ставлення до людей засуджую. Мене обурює і вражає, що били молодь, яка відстоює своє майбутнє і хоче показати, що ми свідомі. Влада бездієва, нічого не робить для покращення рівня життя в Україні. Найбільше шкода старших людей, які виживають на 1 тис. грн. пенсії. Вони мусять жевріти і перебиватись з дня на день. В Європі пенсіонери можуть собі багато чого дозволити – вони і виглядають інакше. Наші люди стали озлобленими через якість життя. Однозначно щось треба міняти.
Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО (гурт «Отава»):

Я і наш гурт «Отава» активно підтримуємо Євромайдан, причому як дома, в Тернополі, так і в Києві. Виступаємо зараз, як співали і під час Помаранчевої революції. Тоді, до речі, в Тернополі ?ми перші вийшли на сцену з піснею “Гей, всі на СІЧ”. Січ – це образ майдану. Минулого разу (у 2004 р. – прим. авт. ) ніби перемогли, насправді красиво програли. Зараз подібна ситуація. Насправді боїмось того, щоб нас не обманули, красиво замиливши очі мирними переговорами за круглими столами. На жаль, ми не бачимо чіткого лідера, за яким би пішли на все. Саме цього бракує нам в житті. Не вистачає і зараз, на Євромайдані. ?

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top