Головна / Економіка / Протягом останнього року кількість туристів у Тернополі зросла

Протягом останнього року кількість туристів у Тернополі зросла

deynekaПротягом останнього року кількість туристів, які відвідали Тернопіль, зросла майже вдвічі. Про це повідомив начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. Якщо торік у місті зупинялося лише 25 тисяч туристів, то вже за 9 місяців цього року – 40. Щоправда, об’єктивність цих даних під знаком питання, адже в державі досі немає єдиної методики підрахунку туристів та їх точного обліку.

Так, орієнтовне число іногородніх громадян, які тимчасово перебували у Тернополі, обчислили із врахуванням даних держстатистики, показників туристичного збору та даних готелів. Перепоною в обрахунку туристів є й те, що до цієї категорії не належать громадяни, які приїхали в місто у відрядження, каже Юрій Дейнека. Натомість саме на діловий туризм зараз сконцентрована увага влади.

- Ми розуміємо, що не можемо запропонувати гостям того, що Львів, але у нас є свої сильні сторони. Наприклад, університети. Мало хто знає, що протягом року вищі навчальні заклади проводять десятки конференцій, зібрань, зустрічей, нарад, семінарів. У місто приїжджають науковці, теоретики, культурні діячі. Це і є наші потенційні туристи, – каже Юрій Дейнека.

Парадоксом є й те, що попри збільшення кількості масових святкових заходів у Тернополі туристичний збір зменшився. Безконтрольними залишаються й заклади готельного бізнесу. Загалом, зізнаються в мерії, співпраця влади та готелів є не вельми тісною. Кожна зі сторін живе та працює сама по собі.

За словами Юрія Дейнеки, готелі не зацікавлені у тому, щоб популяризувати Тернопіль як туристичне місто, хоча від цього напряму залежить їхнє фінансове благополуччя. Чим більше місто буде цікавим для гостей, тим більше у Тернополі буде туристів, а у готелів – клієнтів. Однак власники закладів вважають, що розвивати місто – обов’язок влади.

Міський голова Тернополя Сергій Надал розповів, як він бачить співпрацю міста та готельних закладів. За його словами, у готелях має бути багато роздаткової інформації про туристичні маршрути Тернополя, яких є, до речі, аж 11. На моніторах мають систематично транслюватися відеоролики із зображенням найпривабливіших об’єктів міста. Готель має надати туристу максимальну кількість інформації про місто і зацікавити його.

У свою чергу і заклади готельного бізнесу мають чимало запитань до влади. Особливо щодо неотримання розрахунків за проживання гостей міста та делегацій, які наприкінці серпня відвідували Тернопіль у рамках чемпіонату з водно-моторного спорту та Дня міста. За словами Юрія Дейнеки, місто перерахувало готелям кошти за надані послуги, однак через проблеми у казначействі гроші досі не надійшли.

Мова йде про готель «Тернопіль» та «Галичина». Наразі це єдині два заклади тимчасового проживання, які можуть розміщувати в себе великі делегації, тому саме з ними у мерії налагоджена співпраця.

- У Тернополі справді проблема з готелями. Майже всі вони є малокомплектними і розраховані на невелику кількість туристів. Натомість ціни у нас прирівнюються до столичних. На запрошення міської ради у Тернопіль приїжджають великі делегації, і нам потрібно розмістити їх в одному закладі. Ще краще, коли б у готелі була можливість проводити конференції, зустрічі. Маленькі готелі не можуть задовольнити потреб міста, тому співпраця з ними практично не налагоджена, – каже Юрій Дейнека.

Як уже зазначалося, цінова політика готелів Тернополя не всім туристам по кишені. Відтак у місті гостро стоїть питання про створення так званих хостелів – це такий собі міні-готель для бюджетного проживання. Одна з відмінностей хостела від готелю полягає в тому, що тут всі зручності, як правило, знаходяться на поверсі. Номери розраховані на проживання кількох людей.

Зоряна Гарасимів

Джерело: “Номер один”

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top