Головна / Здоров’я / МОЗ передасть Тернопільщині 36 нових автомобілів швидкої допомоги

МОЗ передасть Тернопільщині 36 нових автомобілів швидкої допомоги

mКожен район Тернопільської області отримає новий сучасний автомобіль швидкої допомоги. Найближчим часом Міністерство охорони здоров’я України планує передати Центру екстреної допомоги транспортні засоби на загальну суму майже 24 млн. грн. Відтак забезпеченість новими «швидкими» досягне понад 50%. Поряд з тим ще півсотні автомобілів область планує придбати за рахунок місцевих та обласного бюджетів і, звісно, залучити благодійників.

Уперше за 22 роки незалежності України здійснено наймасштабнішу закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги. Держава знайшла можливість виділити значний ресурс на закупівлю 1412 одиниць медичного автотранспорту. Таким чином, нові сучасні автомобілі працюватимуть і в обласному центрі, і в невеликому місті, і в селі, що дозволить уникнути дисбалансу в забезпеченні «швидкими» різних територій та населених пунктів.

Міністерство охорони здоров’я України для Тернопільської області придбало 36 автомобілів екстреної медичної допомоги (4 – класу С, 28 – класу В, 4 – класу А) на суму 23,7 млн. грн.

Після того, як нові «швидкі» надійдуть до Тернопільського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, загальний рівень забезпеченості сучасними каретами швидкої допомоги в області, який до цього був у межах 20%, зросте вдвічі та становитиме 54%. Стандарт, до якого прагне МОЗ, – це одна «швидка» на 10 тисяч населення, повідомляє департамент охорони здоров’я ТОДА.

Придбання автомобілів швидкої допомоги по регіонах суттєво підвищить виконання соціального стандарту доїзду бригади екстреної медичної допомоги – 10 хвилин по місту та 20 хвилин у межах сільської місцевості. Забезпечення цього нормативу дасть можливість наблизитись до європейського стандарту і стимулюватиме розвиток інфраструктурних змін у регіонах – ремонт доріг, оснащення будівель табличками з назвами вулиць, нумерацією будинків, переконані у міністерстві.

Зоряна Гарасимів

Джерело: «Номер один»

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top