Головна / Арт-події / Джазмени побажали “побільше таких революцій”

Джазмени побажали “побільше таких революцій”

1163509Під час другого дня фестивалю Jazz Bez у Тернополі виступали музиканти з Польщі та проект зі Сходу.
Отже, 7 грудня, на сцені драмтеатру для тернополян зіграли два дуже різних проекти – дещо жорстку суміш року, психоделії і джазу від Tatvamasi і мелодійний джаз із world music зі східними нотками від проекту Marinita & Mark Eiliyahu.
- Коли ми їхали на фестиваль, то звичайно ж, чули про вашу революцію. І навіть дещо збентежилися, – говорить басист польського квартету Tatvamasi Лукаш Довнар. – Але коли приїхали – побачили тут у кожному місті майдан і такий мирний, що то є — супер. Побільше б таких революцій!

Цей джазовий гурт створили в Любліні два роки тому. В ньому грають музиканти, які роками працюють на сцені імпровізаційної та прогресивної музики. Їхній виступ серед тернонополян викликав дуже різні враження. Одні цієї музики не зрозуміли зовсім, а інші визнали, що живе виконання їхніх пісень вартує уваги. Натомість другий джазовий проект – Marinita & Mark Eiliyahu – у другий день фестивалю, судячи з гучних оплесків і викриків “Браво!”, тернопільським глядачам сподобався. Цей проект — інтернаціональний. У ньому грає українська співачка, піаністка і композитор Марина Захарова. Їй віртуозно акомпонують Марк Ельяху (екзотична кяманча), Теймур Фель (бас), Орхан Агабейлі (перкусії).

- Кожен із нас так чи інакше має стосунок до Азербайджану, отже зараз ми виконаємо вам азербайджанську пісню, – каже Марина.
Сумна, але дуже мелодійна, композиція глядачам сподобалася. Особливо — екзотичний азербайджанський інструмент кяманча та його не менш цікавий виконавець Марк. Він — родом із Дагестану, живе в США. Але в Азербайджані вчився грати на кяманчі.
Загалом цей проект подарував тернополянам пісні іспанських євреїв, азербайджанців, українців та інших народів. Відтак після концерту глядачі ще довго розпитували в холі, де як можна купити диски цього колективу.
Нагадаємо, цьогорічний фестиваль Jazz Bez у Тернополі солідарний із Євромайданом, тож частину коштів із виступів музиканти віддають на потреби мітингувальників. Також щодня на концерти безкоштовно впускають учасників місцевого Євромайдану.
Сьогодні, у третій день фестивалю, тернополян дадуть джазу італійське тріо Kekko Fornarelli та імпровізаційний H.A.Quartet.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top