Головна / TOP / ZSUF:«Наша вага півтони»

ZSUF:«Наша вага півтони»

1422746_691465307531218_1737300745_nДата заснування: 1998 рік

Учасники: Сергій Василишин, Володимир Сонічев, Андрій Меренко, Богдан Супрунюк

Стиль музики: експериментальний

Кількість альбомів: більше 50-ти

Вага гурту: півтони

Місто: Тернопіль

 

Ідея створення гурту.

« Це було в 1998 році ,- розповідає Сергій Василишин ,- завдяки непересічній особистості Олександру Ротману. Ідея була спільною.  Гурт ми заснували для того, щоб протипоставити свою творчість тодішній музичній культурі. Тоді нас було лише двоє. Згодом, до нас приєднались інші учасники. Наразі, вага нашого гурту становить півтони (сміється) ».

Чому «ZSUF» ?

А. М.: Назва гурту «ZSUF» – це складний математичний термін «Zero Sequence Unbalance Factor», в перекладі – «послідовність нуля розбалансовує фактор».

Звідки черпаєте натхнення на створення нових шедеврів?

С. В.: Черпаємо з навколишнього світу і з телебачення – сміється.

У вас дуже оригінальні костюми. Хто створює ваш імідж?

60902_403228539757797_932833888_n

Проект з готичним романтиком – Романом Нагуляком

В. С.: Наш стиліст – Сергій Василишин. Всі ідеї належать йому. До речі, всі наші костюми ми «апгрейдимо» з дня започаткування гурту.

Чи створили власні проекти?

А. М.: Так, у кожного є свій. Я і Володя  маємо власний проект «Adibass», Богдан – DJ Bodhy, Вася – Dr.Ubilov. Також, в свій час, ми співпрацювали з різними поетами та письменниками – створювали з ними спільні аудіо-візуальні проекти. Це і знаний у Тернополі поет та видавець – Юрко Завадський, і готичний романтик Роман Нагуляк ака Торквемада, також співпрацювали з Любком Дерешом. Ну і, постійно співпрацюємо  з чудовим тернопільським гуртом «Неймлес».

Які курйози траплялись на концертах?

В. С.: На одному концерті, у Львові, шанувальниця нашої творчості зняла з себе бюстгалтер і закинула нам на сцену. Трофей дістався Сергію. Хлопці сміються, що Сергій його досі береже. (авт.)

Знаю один з шанувальників вашої творчості сказав, що музика «ZSUF» – це арт-терапія для душі. Що на це скажете?

С. В.: Ну, якщо нашу музику послухає людина, яка є прихильником класики, то мабуть, після цього їй прийдеться пройти додаткову терапію. Своєю творчістю ми намагаємось розширити свідомість і світосприйняття слухача. В наш час людей вже важко здивувати. Тому, думаю музика такого стилю може бути терапією.

 

1458925_691465254197890_659620240_n

На україно-японському фестивалі “JPEG” в Одесі

Якщо порівняти публіку дев’яностих і теперішню. Є різниця?

Б. С.: Є, і дуже помітна. Колись нашою творчістю захоплювались нечисельні інтелектуали та музиканти. Приходили на концерти в піджаках і бєрцах. Та й взагалі, тоді було всього дві категорії слухачів. Одній наша творчість дуже подобалась, а інші – її просто не сприймали. Пам’ятаю, на одному виступі у Дніпропетровську у групи «ZSUF» з’явився ненависник. Після концерту він розшукав нас в мережі інтернет і постійно погрожував розправою. Якщо ж говорити про сучасного слухача, то нашу творчість можуть сприймати всі.

Знаю ви брали участь у багатьох проектах в різних містах. Виступали закордоном?

А. М.: Ми були у Польщі, в місті Люблін на фестивалі «L2». Ідея проекту полягає у створенні нагоди для зустрічі представників «молодого», експериментального, незалежного, альтернативного, сучасного мистецтва та культури.

Які плани на майбутнє?

В.С.: Плануємо і далі розвиватись, творити. Ми завжди намагаємось робити щось нове й не зупинятися. 15 листопада плануємо виступати в ТРЦ «Подоляни» . І вже в грудні їдемо з концертною програмою, яка  присвячена дню народженню групи, до Львова. Деталі будуть трохи згодом на нашій сторінці у Facebook.

В перспективі, якщо будуть пропозиції зіграти на весіллі – погодитесь? По якому тарифу?

Б.С.: Звичайно! І справа тут не в грошах. Головне, щоб люди були задоволені нашим перформенсом.

 

Пройти арт-терапію творчістю групи «ZSUF» можна тут zsuf.org і тут facebook

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top