Головна / Арт-події / Зі своїми творами Надія та Роман Федини об’їздили уже всю Західну Україну

Зі своїми творами Надія та Роман Федини об’їздили уже всю Західну Україну

Fedyny2013111801В Тернопіль привезли красу, створену в “чотири руки”

Нова виставка живопису «Україна в променях Західного сонця» відкрилася у виставковій залі Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України. Її автори – подружжя художників Надія та Роман Федини із містечка Великий Любінь, що недалеко від Львова.
У своїх яскравих, експресивних роботах вони відображають красу карпатського краю, запальні гуцульські танці та самобутність українських звичаїв. Їхні гірські пейзажі, флора та фауна приваблюють природною, насиченою палітрою, а сцени із життя гуцулів чудово передають атмосферу того чи іншого дійства.
Малярством мистецьке подружжя займається не так давно – близько шести років. До того працювали переважно з керамікою. Розплавляючи різні матеріали – скло, шмальту, оливи – отримували цікаві колоритні візерунки, які й захотілося перенести на полотно. Втілити свій задум взявся Роман Федина. Якось, розпочавши роботу над картиною, залишив її незавершеною і відлучився у справах. Та коли повернувся додому, то побачив, що робота уже готова, і така ніби сам її домалював. Виявилося, що за той час, що чоловіка не було вдома, над картину завершила його дружина Надія Федина. З того часу усі свої роботи вони створюють «у чотири руки». У кожного, так би мовити, своя ділянка роботи. Звичайно, що бувають у подружжя і протиріччя, але автори чудово розуміють одне одно, тож й працюють злагоджено. Виробили художники й свій власний стиль та своєрідну техніку малювання. Для нанесення олійних фарб на полотно користуються не пензлем, а мастихіном.
Спочатку малювали пейзажі, рослин та тварин, але хотіли, щоб у роботах було більше динаміки. Так з’явилася серія «Фольк».
- Ми хотіли показати динаміку, рух, і для цього найбільше підійшли гуцульські танці, і не тільки тому що вони динамічні, а й тому, що надзвичайно колоритні, – говорить Роман Федина. – Це не є замальовки з натури, це наші враження, у деякій мірі алегоричні. Але це не просто картинки, ми старалися закласти в них певний зміст – показати традиції українського народу, наші звичаї та обряди, щоб майбутнє покоління пам’ятало про них, щоб люди дивилися і розуміли хто вони є.
Зі своїми роботами Надія та Роман Федини об’їздили уже всю Західну Україну. У Тернополі це вже 22-га їхня персональна виставка. Брали вони також участь у Всеукраїнських та міжнародних виставках. Їхні керамічні та живописні роботи є у приватних колекціях у США, Канаді, Польщі, Англії, Німеччині, Бельгії, Шотландії. Познайомитися ближче з творчістю львівських художників можна переглянувши їх виставку в тернопільській арт галереї на вулиці Сагайдачного. Діятиме експозиція до першого грудня.
Ольга Трач
Фото автора

Джерело За Збручем

Fedyny2013111807 Fedyny2013111808 Fedyny2013111809

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top