Головна / Арт-події / За два дні спіймали 100 пішоходів-порушників

За два дні спіймали 100 пішоходів-порушників

800819mТернопільські пішоходи переходять дорогу у недозволеному місці та раптово вибігають на дорогу. Причому часто ризикують не лише своїм життям, а й життям своїх дітей, підсумовують працівники ДАІ проведення у Тернополі акції “Пішохід”.
- Тільки за два дні ми виявили понад 100 порушень правил дорожнього руху, які допустили пішоходи, – повідомив начальник відділу автотехінспекції обласного управління ДАІ Володимир Погрібний. – З початку року зафіксували 1079 таких фактів. На жаль, ми змушені констатувати, що пішохіди є недисциплінованими і саме вони у більшості випадків неправильно поводяться на дорозі.
Ризикують життям
Дуже часто пішоходи у Тернополі не звертають уваги на те, що їде машина, і навіть не мають наміру зупинитися, щоб пропустити автомобіль.
- Пішохід перебігає дорогу, незважаючи ні на що, – каже пан Погрібний. – Автомобіль не може одразу зупинитися. Тим більше, що йде до зими. Ми розуміємо, що на слизькій дорозі машина не зможе загальмувати моментально – буде довший гальмівний шлях. І він не врятує пішохода, хоч той і має переважне право, перебуваючи на пішохідному переході.
Наразі штрафи для пішоходів за порушення становлять 51-85 грн. Та основне завдання ДАІ – не карати пішоходів, а попереджувати, наголошує Володимир Погрібний.
- Під час акції “Пішохід” ми фіксували, як поводяться пішоходи на вул. 15 Квітня , – продовжує правоохоронець. – Там були непоодинокі випадки, коли люди грубо порушували правила дорожнього руху, нехтували своєю безпекою, ризикували своїм життям і своїх дітей. Ми бачили, як мами вели дітей за руку і вчили їх неправильно поводитись на дорозі. Адже відомо, що дитина копіює поведінку дорослих.
Одразу зупинитись важко
Справді, пішохід має право на першочерговий перехід дороги на „зебрі”. І водії знають, що, наближаючись до неї, вони зобов’язані знижувати швидкість, нагадує пан Погрібний.
- Але це не означає, що водій зможе одразу зупинити машину, – каже він. – Швидкість у населеному пункті — 60 км. Побачивши пішохода, водій знижує швидкість до 40 км/год. Але часто пішохід вибігає за метр-два перед машиною і створює такі умови, що водій просто не в змозі зупинити транспорт. І це створює проблему. Звісно, пішоходи мають переважне право перед водіями. Але чомусь думають, що коли вони виходять на дорогу, транспорт повинен відразу зупинитися – за будь-яких умов. Навіть ми стикаємося з таким стереотипом. Насправді ж перевага є лише для незрячих пішоходів, які мають білу паличку. Тоді водій зобов’язаний зупинитися таким людям будь-де.
Якщо пішохід скоїв незначне порушення, то працівники ДАІ виносять йому лише попередження.
- Приміром, людина переходила дорогу поза межами переходу, де є по одній смузі руху в кожному напрямку, – каже начальник відділу автотехінспекці . – Або поспішає і виходить на дорогу під час жовтого сигналу світлофора. В інших випадках – адмінстягнення.
До речі, типовий пішохід-порушник ще й часто виходить на дорогу у навушниках або розмовляє по мобільному, зауважили працівники ДАІ. Але поки що обмежень щодо користування технічними пристроями для пішоходів немає.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top