Головна / Культура / Уперше «Ще не вмерла…» хор з Тернопільщини заспівав на Шевченківському святі

Уперше «Ще не вмерла…» хор з Тернопільщини заспівав на Шевченківському святі

Yzobrazhenye-1361Народний аматорський хор села Великі Гаї Тернопільського району відзначив 25-річчя. Ініціатором відновлення у селі діяльності хору восени 1988 року виступив Тарас Вавринів. Першими, хто допомагав у його створенні, були Методій Чубатий, Теодозій Гудь, Петро Іваниця, Михайло Майка, Роман та Мирон Любчики, пише 7 Днів. Перший керівник колективу Тарас Сеньків зумів об’єднати всіх бажаючих співати в єдиний творчий колектив. Так було започатковане найбільш дієве, завжди актуальне та найстійкіше в селі патріотичне мистецьке товариство, яке згодом перетворилося в церковний хор і діє до нинішніх днів.

Гаївський хор став невід’ємною складовою часткою сільської громади. Від початку його створення до нинішніх днів жоден масовий святковий захід у селі не обходиться без участі хору або окремих його учасників: солістів, дуетів, тріо чи квартетів.

Свій перший виступ колектив сільського хору розпочав на Різдво 1989 року, на першій Святій літургії у відкритій місцевій церкві, діяльність якої довгі роки була заборонена комуністичним режимом. Хор одразу ж включився в підготовку до проведення святкового концерту, приуроченого 175-й річниці з дня народження Тараса Шевченка, який з успіхом пройшов не лише у рідному селі, а й в навколишній окрузі. Саме у виконанні хору багато молодих гаївчан вперше почуло слова національного гімну «Ще не вмерла Україна».

За роки існування колективу змінилося багато його учасників, але той український дух, що заклали його фундатори, зберігся в хорі донині. У великій боротьбі українців за здобуття незалежності та державного суверенітету є й немала заслуга хористів села Великі Гаї.

Джерело: 7 Днів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top