Головна / Арт-події / У Тернополі відкриють «Лярш-Ковчег»

У Тернополі відкриють «Лярш-Ковчег»

1425671_431337790322872_1596711256_nДоброчинна спільнота «Лярш-Ковчег», що відсвяткувала 8 листопада п’ять років діяльності у Львові, планує поширитись на всю Україну. За словами керівника організації Оксани Магури, ініціативні групи для створення осередків засновані в Жовкві та Тернополі.
Зараз львівська спільнота піклується про 71 розумово неповносправного (їх тут називають друзями). З ними працюють 25 асистентів. У Львові діє п’ять майстерень, у яких друзі «Ляршу» творять своїми руками ікони, свічки, намиста тощо. Два роки тому «Лярш-Ковчег» відкрив будинок спільного проживання «Витанія», де молоді люди упродовж деякого часу можуть жити разом із неповносправними, «шукаючи себе у допомозі іншим».

«Ми називаємо їх учителями любові, тому що працюємо не для них, а радше разом із ними, – говорить про своїх підопічних українка з канадської діаспори Зеня Кушпета, яка п’ять років тому заснувала «Лярш» у Львові. – Дехто дивується, чому інші виїжджають на Захід, а я приїхала сюди, щоб жити з цими людьми. Саме вони здатні змінити життєву дорогу».

За словами Оксани Магури, спільнота стикається з труднощами, працюючи в Україні: «Держава фінансово ніяк не підтримує нашу організацію, а в Україні не достатньо вироблена законодавча база для роботи на громадських засадах. Ми діємо завдяки пожертвам доброчинців як з України, так і з цілого світу». До того ж, зазначає керівник львівського «Ляршу», суспільство поки що упереджено ставиться до розумово неповносправних.

У сорока країнах світу працює 137 спільнот «Лярш» (у перекладі з французької «ковчег»). Засновником мережі є французький філософ і богослов Жан Ваньє, який 1964 року запросив двох розумово неповносправних жити разом із ним у християнському дусі.

Джерело: ZAXID.NET

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top