Головна / Політика / У Тернополі прийнято концепцію комплексного озеленення

У Тернополі прийнято концепцію комплексного озеленення

11332112Концепцію комплексного озеленення Тернополя прийняли депутати 44 голосами під час 38-ї сесії міськради.
Основна мета концепції, як повідомив автор проекту Олег Марушій – охорона, збереження та відтворення існуючих зелених насаджень, їх гармонійне поєднання з урболандшафтом та ін.
- У рамках екологічної діяльності міськради є забезпечення сталого розвитку Тернополя, стабільного підвищення екологічної та санітарно-епідеміологічної безпеки проживання територіальної громади, – каже він. – Запропонована концепція включає основні заходи діяльності міськради в галазі управління сфери зеленого господарства, впорядкування парків, скверів, формування зелених насаджень, спрямованих на збереження сприятливих умов життєдіяльності його мешканців при максимальній економії бюджетних коштів.
Загалом, у запропонованій концепції – десять розділів. У них детально розписана інформація про природні умови і ресурси Тернополя, про екомережу, концептуальне підгрунтя системи озеленення міста та загальна характеристика зелених насаджень.
Також названі основні фактори, що створюють негативний вплив на стан міських насаджень: екологічні умови міста, порушення технології посадки і відсутність подальшого догляду, незадовільний стан грунту, пошкодження шкідниками і хворобами, випадкові фактори – вандалізм та механічні пошкодження.
Зауважимо, що більшість проблем із зеленими насадженнями тернополяни, як свідчать звернення наших читачів, пов’язують найчастіше не з вище перерахованими факторами, а з вирубуванням дерев на ділянках, виділених під чергову забудову.
Приділили увагу автори концепції і так званому мобільному озелененню. Воно, як йдеться у документі, реалізовується за рахунок конструктивних елементів, які можуть встановлювати та, при необхідності, переміщувати. А серед функцій такого озелення – санітарно-гігієнічна. Мовляв, таке озеленення формує повноцінний простір міського середовища, відповідно до вимог комфорту – нейтралізація негативних факторів: шуму, пилу, газу, перегріву.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top