Головна / Арт-події / У Тернополі через рік вивіски будуть лише українською

У Тернополі через рік вивіски будуть лише українською

398965_361839617212911_1167524702_nУсі вивіски в Тернополі нині перевіряють. Адже написи на них мають бути невеликі та з текстом тільки українською мовою.
Щоправда, такі кардинальні зміни – у перспективі. Як і погодження розміщення вивісок із управлінням архітектури. Підприємцям дадуть час, аби вони все виправили.
У Тернополі є безліч вивісок англійською мовою. Та дивує те, що вдається натрапити і на російськомовні написи. Прямо у центрі міста біля “Євроринку” красується вивіска “Русский Стандарт Банк”. Біля нього цифра “24” і вже замасковане слово “часа”. На український відповідник ще замінити не встигли. Хоча працює заклад майже рік.

- Рішенням сесії міської ради від 21 вересня затвердили, що вивіски в Тернополі повинні бути лише українською, – повідомляє начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. – Тепер ми з’ясовуємо, де є вивіски іноземними мовами. Але демонтувати їх не будемо. Попередимо власників і дамо їм рік на вирішення цього питання.
Такий досвід наші депутати перейняли в інших містах України – Львові, Луцьку, Дніпропетровську. Адже, наприклад, за кордоном ніде не побачиш вивісок іноземною мовою, пояснює пан Дейнека. Проте запатентовані торгові знаки, скажімо, Grand та Adidas чіпати ніхто не буде. Однак усі вивіски повинні мати відповідні розміри і вписуватися в архітектурний стиль міста.
- Усі вивіски, які мають розмір більше як три метри квадратних, це – реклама, – продовжує пан Дейнека. – Окрім того, вивіски відтепер є малими архітектурними формами. Тому розміщення потрібно погоджувати в управлінні архітектури та кадастру. А з 2015 року будемо дозволяти лише одну вивіску на об’єкті. Бо три-чотири – на одному магазині псують загальний вигляд міста.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top