Головна / Культура / У музей ляльки тернополяни ходять родинами

У музей ляльки тернополяни ходять родинами

14018m- До нас почали тернополяни приходити цілими сім’ями, – радіє завідувач бібліотеки Любов Водарська. – Приходять сюди і дивуються!
Десятки етнічних ляльок віднедавна “оселилися” на полицях поміж книжок у музеї національної іграшки, що діє при Тернопільській дитячій бібліотеці №5. Тож школярі та дошкільнята приходять на вул. Стуса, 4 не тільки почитати, а й оглянути колекцію ляльок.

У музеї представлені роботи багатьох відомих тернопільських лялькарок.

До речі, тернополяни допомагають збільшити експозицію, приносять власні вироби. У музеї вже представлені іграшки з глини, ляльки-мотанки, ляльки-попики і скандинавські ляльки-тільди.
- До нас приходить одна дівчинка із бабусею, – пригадує Любов Водарська. – Вона вже дала ім’я кожній ляльці. Коли бабуся кличе її додому, дитина хоче залишитися у бібліотеці.
Музей насправді відкрили для того, щоб у дітей було бажання читати. Лялька, на думку бібліотекарів, допомагає пізнати книжку.
- Ми хочемо різними іграми залучити дітей до читання , – пояснює пані Водарська. – У нас дуже гарно зроблений абонемент. До нього є відкритий доступ. Дитина сама може обирати собі книжку. На абонементі є такі чоловічки у вигляді героя мультика про Алі-Бабу. Там у кишеньках – ляльки, якими можуть гратися діти.
Усі експонати музею етнічних ляльок – ручної роботи. Тут є багато робіт тернопільських лялькарок: Зоряни Удич, Людмили Павлової, Алли Шушкевич і Галини Дудар.
- Людей дивує, що це все можна робити своїми руками, що це – не та продукція, яку ми купуємо на ринку чи у магазинах, – додає Любов Водарська.
Стосовно розвитку і збагачення колекції музею у працівників дитячої бібліотеки №5 – багато ідей. У музеї вже проводять майстер-класи із лялькарства. Згодом планують також влаштовувати різні виставки, конкурси, у яких можна було б поєднувати і ляльку, і книжку.
- Хочемо провести якісь карнавали, – каже бібліотекар Ірина Мацко. – Так, щоб це було цікаво дітям, щоб вони приходили і не тільки дивитися на ляльки, а й брати участь.

Довідка
Музей національної іграшки у Тернопільської дитячій бібліотеці №5 працює з кінця серпня. Працівники закладу звертаються до тих, у кого вдома є старовинні ляльки, які несуть у собі певні традиції, культуру народу, аби вони приносили їх у музей.
Якщо ж у вас є власна колекція подібних експонатів, бібліотекарі обіцяють організувати для них окрему виставку. Адреса дитячої бібліотеки №5: вул. Стуса, 4. Контактний телефон: 26-51-72.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top