Головна / Арт-події / Тернополяни підкорили річки Кавказу

Тернополяни підкорили річки Кавказу

800810mПороги кавказьких річок 11 днів долали тернопільські та львівські туристи. Таким чином вони завершили сезон сплавів.
Мандрівка тривала з 11 до 25 жовтня. Чотири дні забрала дорога, решту – сплав річками Кубань, Велика Лаба, Біла, розповідає голова Клубу активного відпочинку “Файні мандри” Роман Задорожний.
- У сплаві взяли участь 20 чоловік, – каже він. – Окрім мене, з Тернополя ще були Христя Присяжна та Володя Цап. А також учасники львівського клубу “Манівці”. До речі, у нашій команді було шестеро дівчат.

Добиралися туристи на Кавказ мікроавтобусами, адже мандрівка залізницею складна і надто дорога. Так подорож обійшлася в середньому у три тисячі гривень на людину. Сплавлялися туристи катамаранами, надувними байдарками і каяками. Все спорядження перевозили власним транспортом.
- Ми мандрували Північним Кавказом: Карачеєво-Черкеською Республікою і Республікою Адигея, – каже Роман Задорожний. – Починали сплавлятись на простішій річці, а завершили — на стрімкішій. Спершу була Кубань, потім — Велика Лаба і найскладніша, з великими перешкодами – Біла.
Усі учасники подорожі мають досвід участі у сплавах. Проте дехто долав пороги кавказьких річок уперше.
- Я на Кавказі вже втрете. Бував і в гірському поході, і на сплаві, – каже Роман. – Частина учасників львівського клубу теж на Кавказі не вперше. Проте були і такі, хто поїхав уперше. Всі вони тренувалися в Україні, зокрема, навесні під час сплавів річками Карпат. Але у нас немає водойм такого рівня складності, як на Кавказі.
Загалом сплави поділяють на шість категорій складності, пояснює Роман. В Україні – третя максимум. Ну, і яремчанський водоспад – елемент п’ятої категорії.
- На Кавказі ми тренувались на порогах річок четвертої-п’ятої категорій складності, – каже співрозмовник. – Ці річки схожі на карпатський Прут. Часто це великі купи каміння, між якими тече вода. Там потрібно маневрувати.
В Україні немає таких каньйонів, як на Кавказі, додає чоловік. Зокрема, на річці Біла – це більш ніж чотирикілометровий Гранітний каньйон. І лише в двох чи трьох місцях є теоретична можливість з нього вибратися. Все це дуже красиво, але пороги ріки вкрай складні.
Для любителів сплавлятися спокійно є Дністер, а кавказькі річки — це екстрим і багато адреналіну, додає Роман Задорожний.
- Сплавлятися кавказькими річками ми вирішили на завершення сезону сплавів. Усі були на піку готовності. Адже за весну та літо ми встигли потренуватися, – каже він. – Сплав відбувався у спортивно-тренувальному стилі. Нас супроводжував мікроавтобус, тож ми не сплавлялися з речами. Мали можливість маневрувати, тренуватися. Деякі перешкоди, які нам дуже сподобалися, ми брали по декілька разів. Окрім того, пробували себе на різних суднах.
Загалом мандрівка минула успішно. Особливих проблем не виникало, з погодою пощастило.
- Ми їхали туди, коли в Україні було холодно, тож взяли одяг, як на зиму, – каже Роман. – Коли приїхали, погода була теплою та сонячною. Ночі — прохолодні, з приморозками, але вдень – 15 градусів тепла. Під дощ потрапили лише в останній день сплаву. Річки холодні, адже вони виходять з-під льодовиків. Температура води не перевищувала +4 градуси тепла.
Кавказька природа туристів дивувала.
- Ми потрапили у золоту осінь, – каже турист. – Тож милуватися було чим. Один із днів мандрівки ми використали, щоб поїхати на відомий гірськолижний курорт Домбай. До речі, у вересні там випав сніг, як і в Карпатах, тож ми бачили гірські вершини, вкриті снігом. До речі, низький Кавказ схожий на Карпати. Єдине, що наші гори – це трави, полонини, а там переважно голі скелі. Кавказ просто інший. Я люблю Карпати, але люблю і Кавказ.
Що ж до місцевого населення, то люди там привітні, додає Роман Задорожний.
Часу було мало, щоб поспілкуватися, але гостинність відчувалася, – каже він. – Ми були максимально автономними, тож особливої допомоги не потребували. А загалом там туристів підтримують.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top