Головна / Здоров’я / Тернопільщина матиме 80 нових «швидких»

Тернопільщина матиме 80 нових «швидких»

48222Обновити автопарк екстреної медичної допомоги планує керівництво області. За словами голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, більшість автомобілів «швидкої» уже вичерпали свій ресурс і не можуть обслуговувати жителів області. Більше того, вони не відповідають медичним європейським стандартам, а це напередодні підписання Асоціації не припустимо.

За словами Валентина Хоптяна, найближчим часом область планує придбати 80 нових автомобілів швидкої допомоги. Гроші на це надходитимуть з трьох різних «кошиків».

- Щоб привести швидку допомогу до європейських стандартів, в області потрібно замінити 80 автомобілів. Думаю, 30% коштів повинен виділити обласний бюджет. Ще 30% – фінанси меценатів, над залученням яких має працювати керівництво служби. Одну третю коштів обіцяли виділити керівники центральних органів влади, – підкреслив Валентин Хоптян.

Єдине, що не повідомив губернатор, – термін виконання поставленого завдання.

Крім того, у 2014 році службу чекає ще низка змін. Зокрема, усі працівники екстреної медичної допомоги пройдуть перепідготовку, щоб оволодіти сучасними методиками надання допомоги в екстрених випадках на новітньому обладнанні. Про це повідомив директор Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Юрченко під час наради з директорами територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка відбулася у Києві.

- У кожному обласному центрі екстреної медичної допомоги вже є навчально-тренувальні центри, де медичних працівників усіх рівнів навчають надавати медичну допомогу в екстрених ситуаціях. Серед іншого, йдеться про реанімаційні заходи при клінічній смерті постраждалого, – зазначив Володимир Юрченко.

Перед нарадою виробники, які перемогли у тендері на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги (очевидно, саме про них говорив Валентин Хоптян – авт.), продемонстрували медичне обладнання, яке буде встановлено на нових «швидких». Це обладнання провідних світових виробників, переважно Італії, Іспанії, Німеччини та США: дефібрилятори, портативні системи догляду за диханням, ручні пристрої для штучної вентиляції легенів з можливістю подачі кисню, з масками, дихальними трубками для осіб різного віку та кисневим резервуаром, багатоканальні електрокардіографи з можливістю друку ЕКГ, апарати вентиляції легенів, іммобілізаційні пристрої, глюкометри, багатофункціональні ноші тощо.

Нагадаємо, що автомобілі швидкої медичної допомоги будуть обладнані відповідно до свого класу та призначення. Зокрема, автомобілі типу А налічують близько 14 найменувань основного обладнання та 10 допоміжного, яке знаходиться у сумках та укладках. Автомобілі швидкої медичної допомоги типу В призначені для транспортування та реанімації. Такі «швидкі» нараховують близько 20 найменувань основного обладнання та понад 30 допоміжних приладів і приборів. Автомобілі типу С (реанімобіль) використовують у важких екстрених випадках. Усе обладнання налічує близько 30 найменувань основних та понад 10 допоміжних приладів.

Зоряна Гарасимів

Джерело: «Номер один»

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top